אמיל ושרה "למה?"

שם האומן: אמיל ושרה

שם השיר: "למה?"

אמיל ושרה הם שני ילדים בני עשר שכבר אינם בין החיים. הפרויקט שעתיד לצאת בקרוב, ומתוכו יוצא הסינגל הראשון, 'למה?', הוא פרשנות של שני אנשים מוכשרים שיצרו את הפרויקט מנקודת מבטם של שני הילדים. השירים באלבום עוסקים בהתמודדות של אמיל ושרה עם העולם, אכזבות, אהבות, כאב וכעסים. מכיוון שלא מדובר בשירי ילדים, כל אחד שיאזין לשירים יוכל לקחת אותם למקום ולפרשנות המתאימים לו. כידוע, כולנו נושאים על גבינו מטענים שנצרבו בנו מהילדות ואם ננתח את אותם המטענים היום כמבוגרים, נוכל ליהנות ממה שעיצב את רוחנו. אחד הדברים המגדירים ילדים הוא הסקרנות הבלתי נגמרת והתהייה לפשרם של דברים, ולפעמים למה היא שאלה שאין לה סוף. אמיל ושרה מציגים שאלות מעניינות שכמבוגרים אנחנו לא תמיד נותנים עליהן את הדעת. ישנו קסם שרק ילדים יכולים לעשות – הם צופים בדבר מסוים ויכולים להשוות אותו לדבר אחר שלא קשור בכלל. ביטוי לכך ניתן בשיר 'למה?'.
 
מאחורי הפרויקט המעניין של אמיל ושרה עומדים שני אנשים עם רקורד מופלא. אפי שושני הוא אחד היוצרים העסוקים ביותר בתחום התאטרון, כשמאחוריו למעלה מ- 400 הצגות להם כתב מוזיקה. ב- 2005 הוא עיבד וניהל מוזיקלית מחזמר גדול בשם מי שחלם שעסק ברצח רבין ובו השתתפו הראל סקעת, גילה אלמגור, שלומית אהרון ואחרים. באותה השנה אפי ניהל מוזיקלית את טקס הפתיחה של המכבייה, ועבד עם מוש בן ארי, שרית חדד, רוני דלומי ועוד רבים. בשנת 2012 הוא זכה בפרס מלחין השנה בתאטרון. אפי יצא אינספור פרויקטים, חלקם אף יצאו באירופה, ולאחרונה מוזיקה שהוא יצר מעטרת שתי סדרות טלוויזיה – החברים של נאור וכאן גרים בכיף.
 
ג'ני שחר גדלה כ"פחונית" בשכונות בנתניה עם ילדות מאושרת. בגיל 35 ,לאחר שמאסה בעולם ההי טק היא החלה ללמוד משחק וכך הכירה את אפי, שיצר מוזיקה לאחת ההצגות בהן לקחה חלק. כיום, לאחר שהחליטה שלא לשעבד את עצמה בעולם קר ומנוכר, היא עובדת בפנסיון כלבים עם חיוך ענק על הפנים ולב מואר משמחה.
 
באלבום הקונספט של אמיל ושרה ישנם עשרה שירים עם סיפורים מרתקים. ב- 29 בינואר 2018 אמיל ושרה יופיעו בקפה ביאליק בתל אביב בהופעה אקוסטית.
חזור לרשימה המלאה