אמיל ושרה האלבום

שם האומן: אמיל ושרה

שם השיר: האלבום

אלבום קונספט ייחודי אמיל ושרה הם שני ילדים בני עשר שכבר אינם בין החיים. הפרויקט אשר יוצא בימים אלו, ומתוכו יצאו שני סינגלים: 'למה?' ו- 'מתמסרים לכאב', הוא פרשנות של שני אנשים מוכשרים שיצרו את הפרויקט מנקודת מבטם של שני הילדים. השירים באלבום עוסקים בהתמודדות של אמיל ושרה עם העולם, אכזבות, אהבות, כאב וכעסים. מכיוון שלא מדובר בשירי ילדים, כל אחד שיאזין לשירים יוכל לקחת אותם למקום ולפרשנות המתאימים לו. כידוע, כולנו נושאים על גבינו מטענים שנצרבו בנו מהילדות ואם ננתח את אותם המטענים היום כמבוגרים, נוכל ליהנות ממה שעיצב את רוחנו.
 
אחד הדברים המגדירים ילדים הוא הסקרנות הבלתי נגמרת והתהייה לפשרם של דברים, ולפעמים למה היא שאלה שאין לה סוף. אמיל ושרה מציגים שאלות מעניינות שכמבוגרים אנחנו לא תמיד נותנים עליהן את הדעת. ישנו קסם שרק ילדים יכולים לעשות – הם צופים בדבר מסוים ויכולים להשוות אותו לדבר אחר שלא קשור בכלל. ביטוי לכך ניתן בשיר 'למה?'. סיפורם של אמיל ושרה, הילדים, מביא אתו מקומות שבהם לפעמים נראה שאין תקווה ושהסוף הוא תמיד משבר כמו גל שנשבר בחוף. אבל לגלים יש נטייה טבעית לעלות ולהופיע שוב - לפעמים גבוהים ולפעמים נמוכים, וכל גל שנשבר לחוף נסחף חזרה אל מעמקי הים, אל האופק, אל העומק ועולה מחדש. אם נרשה לעצמנו להיסחף עם הגל הזה שמטלטל אותנו ונתמסר אליו, נגיע למקום שלו ושקט. בדיוק כמו השקט שיש בלב ים... ההתנתקות הזו מרעשי היום, ההתמסרות לכאב וההיסחפות אל השקט שבמעמקים מביאים לא אחת לשלווה הכל כך מיוחלת.
 
מאחורי הפרויקט המעניין של אמיל ושרה עומדים שני אנשים עם רקורד מופלא. אפי שושני הוא אחד היוצרים העסוקים ביותר בתחום התאטרון, כשמאחוריו למעלה מ- 400 הצגות להם כתב מוזיקה. ב- 2005 הוא עיבד וניהל מוזיקלית מחזמר גדול בשם מי שחלם שעסק ברצח רבין ובו השתתפו הראל סקעת, גילה אלמגור, שלומית אהרון ואחרים. באותה השנה אפי ניהל מוזיקלית את טקס הפתיחה של המכבייה, ועבד עם מוש בן ארי, שרית חדד, רוני דלומי ועוד רבים. בשנת 2012 הוא זכה בפרס מלחין השנה בתאטרון. אפי יצא אינספור פרויקטים, חלקם אף יצאו באירופה, ולאחרונה מוזיקה שהוא יצר מעטרת שתי סדרות טלוויזיה – החברים של נאור וכאן גרים בכיף.
 
ג'ני שחר גדלה כ"פחונית" בשכונות בנתניה עם ילדות מאושרת. בגיל 35 ,לאחר שמאסה בעולם ההי טק היא החלה ללמוד משחק וכך הכירה את אפי, שיצר מוסיקה לאחת ההצגות בהן לקחה חלק.
 
באלבום הקונספט של אמיל ושרה ישנם אחד עשר שירים עם סיפורים מרתקים.
חזור לרשימה המלאה