אמוץ ברונטמן "תקציר חייו של מומי הזקן"

שם האומן: אמוץ ברונטמן

שם השיר: "תקציר חייו של מומי הזקן"

מלים: מיכאל רייך   
לחן ושירה: אמוץ אמוצי ברונטמן 

הבריחה של מומי מביתו הקשה באמצעות העישון והבריחה שלו מהעישון באמצעות השתייה הן דוגמאות בולטות להוויית חייו וניסיונות הבריחה החוזרים ונשנים שלו מהמציאות לכל אורך חייו. עיקרו של השיר מתבטא בעיני (א.ב.) בשתי השורות האחרונות:
"...כמעט בריחות רבות חווה מומי בשנות חייו ובין לבין"
 
על המשורר מיכאל רייך – מתוך דבריו של רן יגיל על ספרו של רייך 'ספני השדות' : מליציות טובה עולה מתוך השירים של מיכאל רייך. יש לו פלירט תמידי עם השפה ועושרה הלקסיקוגרפי. שיריו מתאפיינים בשורשיות ישראלית ילידית של מי שגדל ובגר בארץ. מתוכם עולה סובייקט הכמה לאהבה הומניסטית שבינו לבינה ובין אדם לחברו, כבוד למילה הכתובה והמושרת, אהבה לדמויות התנ"ך, ומגע בין אדם לטבע המעורר הרהורים קיומיים באשר למעשינו כאן בעולם הזה הגז והחולף בן רגע.
 
אמוץ הוא בוגר להקת הנח"ל. השתתף בתכניות ה-20, ה-21 וה- 22 של הלהקה: "הנחלאים באים" , "קרנבל בנח"ל" , ו "בהיאחזות הנחל בסיני".
מיוזמי ומייסדי להקת "הבחורים מאפיקים" והרוח החיה של הלהקה. מופיע כסולן ובהרכבים שונים בפסטיבלי עין-גב ובאירועים רבים אחרים היום מריץ אמוץ שתי הופעות כסולן:
 
"סוגרים שבעים" וערב של שירים עבריים מכל הזמנים בסימן 70 לעצמאות ישראל

"שרים ביטלס" – מבחר משירי הביטלס - יחד עם מוריס בבני ועוד שלושה נגנים. וכמו כן, יחד עם רינה כץ, את הסיור המוזיקלי: "בדרך הביתה" בעקבות ספרו של אסף ענברי על קיבוץ אפיקים
 
במהלך השנים הלחין אמוץ למעלה מ 100 שירים. רבים מהם נכתבו להצגות ולאירועים שונים בקיבוצו אפיקים, ביישובים אחרים ובמסגרות אזוריות.
"הבחורים מאפיקים" ביצעו כמה משיריו בהופעותיהם ברחבי הארץ, "עם ישראל חי" ו "חם בקיץ" גם שולבו באלבומים של "הבחורים מאפיקים" שהתפרסמו ושודרו ברדיו
חזור לרשימה המלאה