אלתרמניה "אני אוהב את מה שיש"

שם האומן: אלתרמניה

שם השיר: "אני אוהב את מה שיש"

מילים: נתן אלתרמן
לחן: איציק ויס
הפקה מוזיקלית: יהודה פוגל
 
לאחר סיבוב הופעות בארץ, הקהל ביקש שירים הביתה... הרכב אלתרמניה מצא את עצמו נכנס לאולפן ומקליט את השירים הנבחרים מתוך ההופעות. באוגוסט 19 השיקו את שירם הראשון " הבכי" אותו הלחינה מיכל זנדני, הזמרת בהרכב. ובנובמבר משיקים את השיר השני, אני אוהב את מה שיש. בקרוב אלבום הEP יוצא לאוויר העולם.
 
 אלתרמניה הם הרכב שמבצע שירים עדכניים בלחנים חדשים למילותיו של נתן אלתרמן. המוזיקה הזו מתאימה לקהל צעירים, ולצעירים ברוחם שהישראליות בת ה70 שנה על כל גווניה ודורותיה שזורה בם. היא עשירה בכלים, בגרוב ובנשמה. ומעובדת במעין התכתבות בין "הרומנטיקה הישראלית " ובין העכשוויות העדכנית של שנות האלפיים. פתאומיות לעד- ההגדרה האלתרמנית הזו, היא הרוח החיה של ההרכב. בהופעות של אלתרמניה הקהל עובר מסע בין שורות חייו של אלתרמן ובהזדהות מוחלטת ליום יום הפרטי של כל אחד ואחת.
 
ההרכב נוסד בבית הספר "מזמור", הניצוץ הראשוני החל בקורס כתיבת והלחנת שירים של מיקה קרני, וצבר תאוצה בדירבונה של רונה קינן, המלמדת גם היא בבית הספר. ההרכב אירח את חמי רודנר, שמבצע כמה וכמה שירים עם מילותיו של אלתרמן. באוגוסט 2019 השיק ההרכב את שירו הראשון "הבכי " ובנובמבר 2019 משיקים את הסינגל השני ובקרוב את  אלבום ה EP .
 
חברי ההרכב:
יהודה פוגל - ניהול ובס
מוריה מעטוף - כלי הקשה
יואב בן דוד - גיטרות
מיכל זנדני - שירה 
חזור לרשימה המלאה