אלדר קדם "בואי אל המושב"

שם האומן: אלדר קדם

שם השיר: "בואי אל המושב"

"שקט ופירות" הוא אלבומו הראשון של אלדר קדם, שעתיד לצאת בתחילת 2020 . האלבום הופק על ידי אורי וינוקור, שעבד עד כה עם כמה מהשמות הבולטים בנוף המוזיקלי המקומי, ביניהם אסף אבידן והמוג'וס, גבע אלון, סיון טלמור וקולולוש.
 
אלדר (27) גדל במושב החקלאי מעלה גמלא שברמת הגולן, משם עבר למרכז הארץ בעקבות לימודיו ב"רימון", במהלכם נחשף לשוני התרבותי והרגשי בין המקומות, ואותו הוא מביא לידי ביטוי בשירי האלבום. האלבום מכיל 10 שירים פרי יצירתו, שנאגרו עם השנים, וחברו לאלבום, אותו הקליט עם חברי הלהקה שפגש במהלך לימודיו.
 
"בואי אל המושב" הוא הסינגל הראשון מהאלבום, שמדבר על המעבר לת"א, על תחושת אי השייכות והבלבול מכל השפע שיש לעיר להציע: "כמות הנשים היפות שיש בעיר הזאת היא בלתי נתפסת. מצאתי את עצמי מתאהב בכל אישה שראיתי ברחוב", מספר אלדר. השיר מציג פנטזיה, לפיה קורא אלדר ל"בחורה העירונית" לברוח מהכרך הרועש ולחזור אתו אל השקט והנוסטלגיה, אל הכפר בו הוא מרגיש הכי בבית.
 
לא במקרה "שקט ופירות" מתכתב עם הסאונד השקט והאיכותי של רוק ישראלי קלאסי (מתי כספי, שלום חנוך, יוני רכטר ואחרים). קדם ממשיך את הכיוון אליו נעים יוצרים כמו אלון עדר ותומר ישעיהו, המכבדים את המורשת המוזיקלית המקומית עליה גדלו, ומשלבים בין חדש לישן.
חזור לרשימה המלאה