אי במערבולת "שרות זלדה"

שם האומן: אי במערבולת

שם השיר: "שרות זלדה"

ספר-דיסק נשי ייחודי שבו נשים מלחינות ומבצעות את שיריה של המשוררת זלדה ומעניקות פרשנות עכשווית ומסקרנת ליצירתה המופלאה. משתתפות: יהודית רביץ, תמר אייזנמן, נרקיס, יסמין לוי, אסתר רדא, מירה עווד, דין דין אביב, דאנה איבגי, שירן אברהם, אהובה עוזרי (שהלחינה שני שירים), שרון רוטר, רוחמה בן יוסף, מלאני פרס, אילנה אליה, רז שמואלי, מיקה הרי.
 
הפקה מוזיקלית: תום דרום  
 
זלדה ((1914-1984) הייתה קול ייחודי בשמי התרבות העברית בישראל. ספר שיריה הראשון שכינס 35 שנות יצירה, יצא כשמלאו לה 53 שנים והפך מיד עם צאתו לשם דבר בספרות העברית. זלדה הייתה אישה דתייה, צנועה, שמיעטה לצאת את ביתה וכינסה סביבה מבלי להתכוון חצר של מעריצים ואוהבים, אנשי רוח וספר, דתיים וחילוניים כאחד. לדמותה ולשירתה של זלדה השפעה ניכרת ורבת שנים על השירה והתרבות העברית. גם היום, 35 שנים לאחר מותה, שיריה נוכחים במרחב התרבותי ("לכל איש יש שם", "כל שושנה") ומהווים השראה ליוצרים צעירים ו-ותיקים, בתחומי השירה, המוסיקה והאמנות. עד כה יצאו שני שירים מתוך ספר הדיסק: "בנחל אכזב" בביצוע יהודית רביץ ותמר אייזנמן שגם הלחינה ו"עם סבי" בביצוע נרקיס בלחן של ענת מלמוד.
 
ספר-הדיסק החדש "אי במערבולת – שרות זלדה" יוצא במסגרת סדרת המשוררים של נענע דיסק ("עשוי מאותיות - חיים גורי", "טוב שהעולם גדול – אבות ישורון", "היספיקו החיים – חנוך לוין", "שרות לאה גולדברג" ועוד)- והוא כולל: דיסק ובו ארבעה עשר שירים בלחנים חדשים וכן הקראה בקולה של זלדה. ספר ובו מילות השירים המולחנים, כתבי היד המקוריים של חלק מהשירים, שירים שמעולם לא ראו אור, מכתבים פרי עטה של זלדה, הארות והסברים על שיריה, ביקורות על שירתה, ציטוטים מראיונות עימה, מאמרים על יצירתה, צילומים וציורים שציירה זלדה. 
 
"את מעמידה עולם זלדה. זה הדבר הסופי שמשורר יכול לעשות"  יונה וולך.
ספר-הדיסק הושק בשני מופעי בכורה במסגרת פסטיבל תרבות יהודית חדש - "ניגונים בצדק" שהתקיים בשכונת נווה צדק בת"א בחול המועד סוכות. 
חזור לרשימה המלאה