איתי זיו "השיר של רחל"

שם האומן: איתי זיו

שם השיר: "השיר של רחל"

איתי זיו, יוצר ומוזיקאי, יוצא רימון, מוציא בימים אלו את סינגל הבכורה שלו "השיר של רחל", בהפקתה המוזיקלית של מאי לב. הסינגל מושפע מהמקורות ונכתב בהשראת הסיפור התנ"כי של יעקב,רחל ולאה. זה קרה בעקבות אהבה שפגש בדרך במהלך השנים. אך היא בסוף חברה לחברו הטוב . "סיפורי התנ"ך והמקורות בשבילי הם אבן שואבת ומקור ליצירה", מספר זיו על הקונספט התנ"כי בחייו. "הסיפור שקרה לי עם הבחורה והחבר הזכיר לי את הסיפור של רחל. בכל אחד מאיתנו יש את מהות רחל, לאה ויעקב בכל מיני גלגולים במהלך חיינו, הסיפור הוא אוניברסלי. במקרה הספציפי הזה הייתי רחל, אך במקרה נוסף הייתי יעקב ואחריו לאה." "אני באופן אישי חילוני אבל מחובר מאוד ליהדות. אני מוצא שם חכמה גדולה וביטוי להיבטים רגשיים מחיי. הסיפורים הם כל כך אוניברסליים ונוגעים בהיבטים רגשיים עמוקים כמו קנאה, אהבה, בדידות, תשוקה, אגו, עצבות וכמיהה לחיבור וניתן ללמוד מהם רבות על עצמנו, מעין מראה לחיים".
 
כל התכנים האלה, בהקשר לסיפורים מהמקורות, הם חלק מהמופע המרגש שלו "ואהבת". המופע הוא מעין מסע מוסיקלי אינטימי המשלב ושוזר באופן חכם ומרגש שירים המבוססים על המקורות ומביעים שפע של רגשות עוצמתיים דרך מגוון סיפורים. במופע יש שילוב בין הפסנתר, הלהקה וחליל צד שאיתו נוסק איתי לגבהים אחרים ומצליח במהלך הערב לחולל אווירה מאחדת ונוגעת בקרב הקהל.
 
זיו, התחיל לנגן על חליל צד בצעירותו. לאחר שנים של הפסקה בנגינה על חליל הצד, כשטייל בדרום אמריקה, נקלע במקרה לג'אם. שם הגיע להארה שמוסיקה היא משימת חייו כדי לתת ולהביע את עצמו ולמצוא את האיחוד ואת מהות דרכו דרך הנתינה הזאת. בימים אלו ממשיך זיו לעבוד על חומרים חדשים משלו ועל אלבום שיראה אור בעתיד.
חזור לרשימה המלאה