איל תלמודי "EVEN IF" האלבום

שם האומן: איל תלמודי

שם השיר: "EVEN IF" אלבום

 איל תלמודי - אלבום בכורה - הופעת השקה EVEN IF אחרי שנים על במות הרוקנרול והגרוב הגלובאלי ממשיך איל תלמודי​ לחזור לשורשים המוסיקליים הפרטיים שלו ומכנס את טובי הנגנים לסשן לילי באולפני קיצ׳ה​ להקלטת אלבום החמישייה הראשון שלו, שהוא גם הכותר הראשון של ״sessions momo "בהפקתם המשותפת של תלמודי ושל ״מומו״ אורי ברק​ טכנאי הקול הוותיק והאדיר .
 
ספי ציזלינג​ בחצוצרה, עוזי פיינרמן​ בגיטרה, גלעד אברו ​בקונטרבס ואביב כהן​ בתופים הם ככל הנראה השותפים המושלמים לאירוע מסוג זה. נגנים שהרקע והניסיון הג׳אזי והאהבה שלהם לחידוש והתקדמות לעבר בולטים במיוחד. היצירות המנוגנות נכתבו ברובן ע״י תלמודי ובהשראת נסיעות, נגנים אהובים ושירי אהבה ישנים. משולבים בנהם ביצועים אינסטרומנטליים למאיר אריאל ופרנק סינטרה וכמובן אלתור חופשי מהרפרטואר של כל המשתתפים. הסשן האקוסטי והדינמיקה הרגשית של המשתתפים יחד עם גישה פתוחה לפרשנות מלודית והרמונית יוצרים שילוב חם ומדויק של חופש יצירתי . המקצבים נעים בין סווינג לאפרוביט ההרמוניות לכיוון הפסיכדליה ואילו המלודיות עתיקות ושבטיות עוד מלפני שהזמן נקרא זמן .
 
סינגל ראשון מתוכו הוא קטע בסגנון אפרו-ביט המושפע וגם נקרא ע״ש פלה קוטי אחד האומנים הבולטים במאבקם לזכויות האזרח ובזכות היותו מאבות הסגנון המוסיקאלי שהגיע מניגריה, מולדתו, לכל רחבי העולם. MIND MY ON FELA נכתב באולפן ההקלטות ביחד עם ספי ציזלינג והלהקה . הסינגל השני הוא הגרסא האינסטרומנטלית של ״בשביל לעשן״ ​מאת מאיר אריאל​. באופן טבעי , הביצוע מקבל משמעות מעושנת באזורי הג׳אז והבלוז.
 
הנגינה של חמישיית איל תלמודי מעידה על חיבור וחיבה עמוקים לטקסט המקורי . האלבום יצא ב17.12.15 בלייבל הניו-יורקי החדש והמעולה records chant​ אשר מאגד תחתיו כמות מכובדת של אומנים על התפר של מוסיקת הג׳אז-ניסיוני-פולקלוריסטי-מודרני כגון: שניר עזרא בלומנקרנץ, אבישי כהן (חצוצרה), איתמר דוארי, רביד כחלני - יאמן בלוז, פרנק לונדון, איל מעוז, ג׳ון מיידוף, סירו בטיסטה, יוקה יממוטו בתיה שכטר ועוד רבים רבים וטובים טובים.
 
הופעת ההשקה​ תתקיים ב 18.1.23 במועדון לבונטין 7, בשעה 20:00 . אורח מיוחד: אסף תלמודי
חזור לרשימה המלאה