איל הלר והדר אלפי "צור"

שם האומן: איל הלר והדר אלפי

שם השיר: "צור"

מיד אחרי האסון בנחל צפית התפרסמו כתבות ובהם סיפורו של צור אלפי ז"ל – אחד הנספים באסון. צור היה בחור חסון ונמרץ שחלומו היה לשרת ביחידת החילוץ 669 ועל פי הכתבות שפורסמו בזמן השיטפון הוא לא נמלט אלא ניסה בכל כוחו להושיט עזרה לחבריו. האסון בערבה: הנער שניסה להציל את חבריו ונסחף למוות "פעל להצלת חיים": הורי הרוג באסון השיטפון קיבלו תעודת הוקרה מ-669 מיד לאחר האסון ובעקבות הכתבות כתב רועי זמיר את השיר ופרסם אותו בחשבון הפייסבוק שלו, השיר זכה לשיתופים רבים והגיע גם לביתה של משפחת אלפי שתלתה אותו בביתה.
 
לאחר מספר חודשים בסשן משותף עם המוזיקאי איל הלר עלה הרעיון להלחין ולהפיק את השיר, איל נרתם למשימה ודחף את ההפקה קדימה הוא עיבד, הפיק וגייס את הנגנים שמנגנים בו. לאחר מכן פנו איל ורועי למשפחה סיפרו על הפקת השיר והציעו לחברים של צור להשתתף וללוות את השיר, בצעד נועז ומרגש הדר אלפי – אמא של צור ז"ל הציעה גם את עצמה כחלק מזמרי הליווי, איל כתב לה את התפקיד והשיר יצא לדרך. בתוך האסון הנורא של נחל צפית יש סיפור על גבורה של בחור צעיר שיחד עם חבריו וחברותיו נאבק עד כמה שאפשר על מנת להגיש עזרה, לסייע ולשרוד, השיר מבקש להעלות למודעות את עוז הרוח של מי שהיה שם.
 
ואלו המילים האישיות שביקשה הדר – אמא של צור להוסיף "לעולם לא נדע מה עבר עליך ילד שלי ברגעי חייך האחרונים, בהם כנראה בחרת לא לרוץ ולמלט את עצמך. כשכולם רצו קדימה, נשארת מאחור לצעוק ולהבריח את חבריך ולנסות להציל את חברותיך.. מי שהכיר אותך לעולם ידע, שלא היה סיכוי, שהיית בוחר למלט את נפשך ומשאיר מאחור את חברותיך להתמודד לבד מול השטפון.. גיבור שלנו, אמיץ לב, אוהב ועוצמתי! כך נזכור אותך תמיד. בחרת נכון ילד שלי !"
חזור לרשימה המלאה