אייל דביר "התחלה"

שם האומן: אייל דביר

שם השיר: "התחלה"

מילים ולחן: אייל דביר
עיבוד והפקה מוזיקלית: נדב ביטון
 
בשמי המוזיקה המקומית, נחשב אייל דביר (26) לאחד השמות המדוברים ביותר בתעשייה, הוא כתב והלחין להיטים לאמנים מובילים שקצרו צפיות רבות ברשתות וזכו לחיבוק חם מכלי התקשורת . הוא נולד בישוב מצפה נטופה לבית דתי שהמוזיקה בו נשמעה מכל עבר ובייחוד בקבלות השבת המשפחתיות כשהוא ואחיו נהגו לשיר בצוותא. עוד מילדות התשוקה לנגינה וליצירה בערו באייל כשבגיל 10 החל ללמוד לנגן על פסנתר ובגיל 16 כבר כתב, הלחין ושר את שיריו הראשונים. על אף הנתיב המוזיקלי, לקח לו כמה שנים להגשים את חלומו וייעודו כשבמהלך לימודיו בישיבה ושירות צבאי קרבי בסיירת אגוז, כתב בעיקר את יצירותיו למגירה.
 
עם שחרורו מהצבא החליט להניח את ליבו בראש מעייניו והחל לעבוד על שיריו הראשונים כשסינגל הבכורה "כח האמונה" שיצא לפני כחודשיים זכה לעשרות אלפי צפיות וסימן אותו כהבטחה גדולה.. עכשיו סוגר אייל מעגל אישי ומשחרר את "התחלה", שיר שני מאלבומו המתגבש שמשלב בין כמיהה ותפילה לבין רצונות ומשאלות לב.
 
אייל: "זה שיר שנכתב בגיל 18 כשהייתי בקו התפר שבין הלימודים בישיבה לבין השירות הקרבי בצבא ולא ידעתי מתי ואיך אתחיל את הקריירה המוזיקלית שלי אבל הייתי בטוח שזה יקרה וביקשתי מהקדוש ברוך הוא לעשות זאת כמו שצריך. לכל אחד יש את ההתחלה שלו ואני שמח שאייל בן ה -18 שכתב את שיר התפילה האישי מצא סוף סוף את ההתחלה שלו".
 
הייחודיות הבולטת ביצירותיו של אייל מתבטאת לא מעט בדגש הרב שהוא מייחס לטקסטים אותם כותב ומבצע ולשילוש הקדוש בין המילים, הלחן והעיבוד שעבורו ראויים למשקל שווה שהולם את האמת הפנימית שלו כאדם וכאמן חסר פשרות.
חזור לרשימה המלאה