איילה אינגדשט "בשכונה ממול"

שם האומן: איילה אינגדשט

שם השיר: "בשכונה ממול"

מילים ולחן: איילה אינגדשט, אריאל הורביץ
הפקה מוזיקלית: עופר מאירי
 
סינגל ראשון מהאלבום החדש של איילה אינגדשט, בשיר לוקחת אותנו איילה למסע של חזרה בזמן, חזרה אל זכרונות הילדות שלה, אל הפשטות, הריחות והסאונד של ילדותה. איילה מתארת בשיר את הסיטואציות שזכורות לה מנוף ילדותה, את חווית הילדות שלה כפי שהיא רואה אותה כיום, כאיילה האמא, האישה, היוצרת שרוצה לשחזר את המקום השמח, הפשוט האמיתי ואת הגאווה שהיא מרגישה במבט לאחור.
 
איילה אינגדשט היא זמרת ויוצרת ישראלית, אלבום הבכורה שלה יצא בשנת 2007 ,דרכו נחשפנו לראשונה לגוון הקהל המהפנט של איילה, ליכולת שלה להשאיר את המאזין בהאזנה מלאה לאורך כל השיר. השנים האחרונות בחייה של איילה מלאות ביצירה, לצד ההופעות והעבודה על האלבום החדש היא גם לוקחת חלק מרכזי בפרויקט המצליח "ילדי בית העץ" של יאיא ורן כהן אהרונוב, שדרכו יצא השיר "אמא ספרי לי" וריגש מדינה שלמה.
 
גוון הקול הייחודי של איילה משלב עוצמה לצד רוך אינסופי, שילוב ששמור למספר מצומצם של מוזיקאיות שמצליחות להעביר בשירה וביצירה שלהן המון רגש, לספר את הסיפור של השיר ללא אפקטים או תחפושות, ללא מאמץ אבל עם נוכחות. תוסיפו לזה את ההפקה המוזיקלית המדויקת והעשירה של עופר מאירי וקיבלנו את אחד הפרויקטים המסקרנים והמבטיחים במוזיקה הישראלית. את השיר מלווה קליפ מקסים שצולם בעיירות שונות באתיופיה, קליפ שממחיש בצורה הטובה ביותר את התחושות שמלוות את איילה במסע הזה, המסע שעליו מדבר השיר "בשכונה ממול", שבו היא מביטה על העבר שלה, על הזכרונות שלה מהווה, מהמקום שבו היא נמצאת כיום.
 
לא הייתה כאן הפקה גרנדיוזית של צוות שלם שהוטס לאתיופיה, היו 2 אנשים בלבד, איילה וזוהר רון הבמאי שגם צילם שיחד יצאו לחוויה הזאת ותיעדו את המפגש עם התושבים, את העוצמות של הטבע והנופים ללא פילטרים, כמו טיול בשכונה ממול. "בשכונה ממול" הוא מסע אל נוף ילדותה של איילה אינגדשט אבל כולנו יכולים למצוא את עצמנו בו, את הצורך שלנו להיזכר בפשטות, לחזור לכמה שניות אל נוף ילדותנו ולשחזר את המקום השמח, הפשוט והאמיתי. 
חזור לרשימה המלאה