אוראל צפרוב "שדה שחור"

שם האומן: אוראל צפרוב

שם השיר: "שדה שחור"

סינגל חדש "שדה שחור" מתוך אלבום הבכורה "צלחת אחת" של אוראל צפרוב בהפקתו של יהוא ירון. הוא מעין הספד לאהבת נעורים, שמתבונן לאחור תוך התרפקות על רגעי חסד, מישיר מבט אל הזוג האהוב ולוקח אותנו אל הסוף הצורם שבו קרבה בלתי אמצעית הופכת לניכור, שממנו אין דרך חזרה.
 
אוראל כתב, שר ומנגן על גיטרה בכל השירים באלבום. תהליך העבודה על האלבום נמשך כשלוש שנים ותחילתו באולפן הביתי של אוראל עם עיבודים אקוסטיים שהתבססו על גיטרות וצ'לו. אוראל הרגיש שנדרשת מעורבות חיצונית שתשלים את החוליה החסרה ותיקח את האלבום למקום שאליו ביקש להגיע. כך חבר למוזיקאי המוכשר והיוצר המוערך - יהוא ירון, שהפיק מוזיקלית ויחד השניים הפליגו למחוזות חדשים. העיבודים כולם התבססו על ההקלטות המוקדמות, אך הוסיפו עושר ועומק והובילו בדיוק למקום שאליו אוראל שאף. באלבום מנגנים גם יהוא ירון, מאיה בלזיצמן, עדי רנרט, אביב ברק, ספי ציזלינג, יאיר סלוצקי, מתן וקסלר, יותם הרן ועוד.
 
ביצירתו, מגיש אוראל תמהיל בין קול עדין ומלטף לטקסטים מורכבים ושורטים בכנותם. כבר בגיל 12 הוא החל ליצור מוזיקה והשפעותיו נעות בין השאר מאביתר בנאי לעברי לידר, ניל יאנג, ניק דרייק, רדיוהד. לאורך השנים הספיק לעבוד עם שמות גדולים מהם ביקש ללמוד כמו אסף אמדורסקי, קורין אלאל, עילי בוטנר וגדי רונן. כעת אוראל עומד בפני הוצאת אלבומו הראשון "צלחת אחת", בו הוא פורס את האמירה האמנותית שלו דרך טקסטים מדויקים, המלווים בלחנים מטלטלים וקליטים ובהפקה מהודקת. האלבום מעלה מסע של התמודדות עם פרידה תוך תהליך של חיפוש זהות ומציב במרכזו את האדם האחד, הבודד המשול לצלחת אחת על שולחן ערוך. במקביל לעבודה על האלבום, בשנים האחרונות יצא אוראל בסבב הופעות אקוסטי בכל רחבי הארץ.
 
הופעות קרובות :
 
(בהרכב טריו) 5/2 צוזמן ת"א 20:30
6/2 בר גלים חיפה 21:00
27/3 קפה יודפת, יודפת 13:00


חזור לרשימה המלאה