אופיר זקס "עולם שבור"

שם האומן: אופיר זקס

שם השיר: "עולם שבור"

"...עולם הפוך והוא נמוך, והוא נופל והוא כואב והוא שורט ומסרב…"   
 
אופיר זקס, בן 30 מירושלים, קלידן וירטואוז עם לשון מושחזת, שפוגעת ישר בבטן, לוקח את הקהל למסע חודר קרביים ולב, בעולמות הנפש והרוח, הייאוש ותקווה. הסינגל השני שלו, "עולם שבור", מדבר על העולם השבור שבו כולנו חיים. הסיפור של הלוחות הברית שניתנו לעם ישראל ונשברו, מהווה השראה לשיר. השיר נכתב ב2017 בליווי של איה כורם, הרבה לפני הקורונה, אבל הוא נושא משמעות חדשה בימים אלו, כשכל העולם המוכר שלנו נשבר לרסיסים, ואנחנו מלקטים את השברים. 
 
אופיר גדל בפתח תקווה, למד בישיבת ההסדר בעתניאל, ושם נפל בין הכיסאות והגמרות אל הפסנתר, שמלווה אותו מאז. משם הגיע ל'מזמור' (ביה"ס הגבוה למוזיקה) ולאחר שסיים בהצטיינות הוא מלמד שם הפקה ופסנתר מזה ארבע שנים. סגנונו המוזיקלי נע על המתח שבין יהודי לישראלי, בעברית עתיקה ובסלנג עממי, ג'אז עם רוק, המשלב גם ספוקן וורד, יצר ויצירה, שמים וארץ.   
 
את דרכו ביצירה ליוו המוזיקאים והיוצרים הישראלים: חמי רודנר, אבי ליבוביץ', מתן צ'פניצקי (שעזרו בהפקה המוזיקלית של ההרכב), רונה קינן ורמי קליינשטיין (שסייעו בהפקת השירה). 
 
הלהקה של אופיר- עינב גולן - תופים, יקיר ששון - בס, יואב בן-דוד – גיטרה, מלווה אותו וסוחפת את הקהל בהופעותיהם, למסע בין בלדות מרגשות, ג'אז יהודי, ורוק בועט שאי אפשר להישאר אדישים אליו. כיום הוא בעיצומה של העבודה על אלבום הבכורה שלו עם המפיק נאור כרמי, שיצא בתחילת 2021.
חזור לרשימה המלאה