אודהליה ברלין "סליחות"

שם האומן: אודהליה ברלין

שם השיר: "סליחות"

אודהליה ברלין, הזמרת הדתייה שלא מפסיקה לשיר למרות הכל ובגלל הקול, זוכת פרס שר החינוך לתרבות ויצירה יהודית עם סינגל חדש לקראת ראש השנה  'סליחות'.
 
שמונה שנים לאחר צאת אלבומה הראשון של היוצרת אודהליה ברלין, היא מוציאה את "סליחות" סינגל חדש לקראת ראש השנה. לפני כ- 14 שנים, החלה אודהליה לכבוש בצעדים ראשונים ואמיצים את עולם המוזיקה היהודית, שעד אז היה שייך לגברים בלבד, ובכך, ללא כוונה תחילה, ייצרה מהפכה. בראש המהפכה הזו עומד המופע 'אוחילה', שירים וניגונים לימי תשובה המתקיים זו השנה העשירית בין ראש השנה ליום הכיפורים במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב ובבנייני האומה בירושלים.
 
זהו מופע ייחודי , והוא נחשב לאחד המופעים המבוקשים במגזר הדתי . הכרטיסים למופע בבנייני  בירושלים נגמרו בתוך חמישה ימים ובתל אביב נשארו כרטיסים אחרונים בהחלט וכל זה כחודש ויותר לפני המופע. המופע הוא מופע שירי תפילה והכנה ליום כיפור, והנשים המגיעות אליו חוות התעלות רוחנית מיוחדת. בשנים האחרונות הכירו במהפכה הזו גם מעבר לים ואודהליה מוזמנת בכל שנה ל Yiddish Summer Weimar בגרמניה שם ברלין מרצה יחד עם אביה המוזיקאי משה (מוסא)  בפני אנשים מרחבי העולם על המוזיקה היהודית העכשווית. 
 
השיר "סליחות" נכתב לפני כעשור.  לאחר לילה ארוך ללא שינה, שמעה אודהליה עם שחר את הקולות העולים מהרחוב וכתבה את המילים. שנה חצי לאחר מכן, היא נתקלה במקרה במילים – והוסיפה את הלחן. כל השנים הרגישה אודהליה שהשיר עוד לא הגיע לייעודו. בשנה האחרונה היא התחילה  לעבוד עם המפיק אייל מזיג (חנן בן ארי,שלמה ארצי) והשיר נשלף מהמגירה ועבר מתיחת פנים ומילים. את התוצאה אפשר לשמוע כאן.
 
ברלין, מהיוצרות המסקרנות ביותר במוזיקה הישראלית יהודית, זכתה בשנה שעברה לצד קובי אוז  בפרס שר החינוך לתרבות ויצירה יהודית.
וכיכבה כאחת הזמרות המבטיחות על המסך במסגרת סדרת הדוקו ששודרה בכאן 11 'חסידיסטוק'.
חזור לרשימה המלאה