אבינר ראובן "עדר המערב"

שם האומן: אבינר ראובן

שם השיר: "עדר המערב"

אבינר ראובן גדל בבית דתי והספיק לחזור בשאלה, לטעום מכל מה שיש לעולם להציע, לחזור שוב בתשובה, ללמוד בישיבה בתל אביב, להתחתן עם רעות אורה, שגדולה ממנו ב 9 שנים (אחרי 3 דייטים בלבד!) ולהפוך לאבא והוא רק בן 20. המוזיקה בשבילו היא הכל ! אין רגע שלא מתנגן לו איזה שיר בראש, כל היום הוא מחזיק את הגיטרה שר ומנגן, אפילו לבן שלו הוא קרא - ניגון דוד. הוא מתפרנס ממוזיקה באמצעות עבודה עם נוער בהרכבים, מכתיבה והלחנה, מעביר הופעות מוזיקה בהוסטלים ומנגן ברחוב, לא מוכן להתפשר ולעשות שום דבר שלא קשור למוזיקה . השירים שהוא כותב, מדברים על החיפוש וההשתוקקות אחר האמת. אמת כזאת, שנושאת הפכים וחופנת בתוכה דיבור אל האני הפנימי . השירים מעבירים מסר של קשר אל הנשמה, אל בת הזוג ואל בורא עולם. חלק מהשירים הם סיפור עם מסר כאשר התכלית של כל זה היא לנסות לגרום שתתרבה השמחה בעולם, החיבור והאיחוד בתוך החברה שאנו חיים בה , שנצליח לראות יותר את המשותף שבכולנו ונחיה בתחושת ביטחון .
 
אבינר מנגן על – פסנתר, גיטרה, מפוחית וצ'רנגו אבל ה כלי שלו - זה השירה, שירה שמשלבת נגיעות של רוק עם אתניות וסלסולים (כן יש לו גם צד תימני) ובהפקות לשירים שלו אפשר לזהות גם סגנונות מעולמות כמו – רגאי, בלוז, אלקטרוני, קאנטרי ועוד... כל נגיעה יוצרת משהו חדש שמבקש להגיע לאוזניים של כל אדם באשר הוא. בדור הזה, שכולנו צרכני מוזיקה וכולנו רוצים לשמוע את השיר הזה שייגע בנו - שיר שמעורר שמחה, כאב, שיר שמרגש, מעורר השראה לקום על הרגליים ולהצליח או פשוט מזכיר לנו כמה אנחנו מתגעגעים .
 
במוזיקה שאבינר מעביר דרכו, אפשר לשמוע את המסע של כל אחד ואחת בעולם. יש בו שילוב של משהו חדש עם משהו שכולם מכירים ואוהבים, גם מורכבות וגם פשטות, אמת לא מתפשרת אבל כזאת שיוצרת שיח עם כולם ומחבקת. אבינר עומד לפני הקלטת חומרים מקוריים לאלבום ראשון, כאשר השיר הראשון שכבר הוקלט ועומד לצאת כסינגל נקרא "עדר המערב" ומדבר על תרבות המערב, שרובנו מכורים אליה ומעביר מסר חשוב דרך השיר. אבינר, מבצע, כתב והלחין את השיר ועל ההפקה מופקדים אבינר ואשתו – רעות אורה, שגם היא מוזיקאית יוצרת, יוצאת להקה צבאית ומפיקה.
 

חזור לרשימה המלאה