אביטל כלפה "האמיני" האלבום

שם האומן: אביטל כלפה

שם השיר: "האמיני" האלבום

"האמיני" אלבום הבכורה של אביטל כלפה יוצא לאור. לאחר שלושה סינגלים שיצאו מתוכו במהלך השנה והשקה שנדחתה עקב משבר הקורונה, הנה הוא כאן. אלבום רב פנים המגלה קול מיוחד וסיפור אנושי מרגש. אביטל לא חוששת להביא גוונים שונים אל היצירה ומשלבת פופ ואופרה לתוך יצירה אחת. ניכר טקסטואלית שזהו אלבום אינטימי, החותר אל התבוננות פנימית, רצון עז לשינוי ופריצת גבולות ותבניות. קולה המיוחד של אביטל עם ההפקה הייחודית של אלדד ציטרין יוצרים אלבום יוצא דופן.  היא כותבת על החיים, על שירת נשים, על החברה ועל אלוהים בכנות ובעדינות נדירה. יש לה מה להגיד, היא לא חוששת לגעת בפצע, או שתשמעו ממנה דווקא את הלא מובן מאליו וזה עדיין ישמע ענוג ומדויק. 
 
אביטל תושבת עלי לשעבר, דתיה ואם לארבעה. לאחרונה בצעד אמיץ שיתפה ברשתות שהיא בעיצומו של הליך גירושין שהחל בסגר השני. על כך כתבה: "אני בוחרת להכניס אהבה לחיי אחרי שנים בהם העיקר היה חסר מן הלב, בית שרוף נשרף, אפשר לברך מזל טוב". על ההחלטה להוציא את האלבום עכשיו, בימי הקורונה ובמקביל למשבר גירושין "האלבום היה אמור לצאת במאי, אך הקורונה שינתה את התמונה. ברגע אחד הגיע הסגר הראשון ועצר את כל הפעילות שלי. אבל הבנתי שזה הציל אותי. הייתי בדהירה לקראת אלבום, חזרות והופעות, כשבבית אני בשיא המשבר. הקורונה אפשרה לי לסיים את התהליך שהאלבום התחיל בעיניי והוא תהליך השיבה לעצמי. לאחר שנים של זוגיות מכבה ולא מדויקת שהדחקתי הצידה, שמתי הכול בצד והתמקדתי פנימה." במקביל אביטל מספרת שכבר החלה לכתוב חומרים חדשים.
 
"פגשתי את עדי גיגי, שגם הוציא אלבום במהלך הקורונה. הכרנו, הוא הקשיב ואהב את החומרים, וכך התחלנו לעבוד על האלבום הבא שלי בהפקה משותפת. אני מקווה שהמוזיקה שלי תהיה פתח לעוד נשים לעבור עם עצמן מסע חוצה גבולות כפי שהמוזיקה עשתה עבורי. גדלתי בבית דתי- מסורתי פתוח, שהמוזיקה הקלאסית היא חלק משגרת החיים. הוכשרתי 14 שנה לשיר אופרה, זכיתי פעמיים בקרן שרת ולמדתי אצל מורה בכירה לפיתוח קול באקדמיה בירושלים. ייעדו אותי להיות זמרת סופרן קולרטורה מצליחה, אבל עזבתי את העולם הקלאסי בשיא, כיון שזה הרגיש מדי תחרותי וזר לעולמי הפנימי. באותה תקופה הגעתי למדרשת הרובע, התחזקתי והפסקתי להופיע. הייתי בת 20, צעירה ומסונוורת מהלימוד. התחתנתי עם אברך, למדתי הוראה, השקעתי את כל כולי בלהיות אמא ולא שרתי כמה שנים. כנראה שהייתי צריכה לעבור שם אבל ברור שזה היה קיצוני, הגעגוע כאב לי מאוד.  עם זאת, זה גם מה שדחק אותי להוציא את המוזיקה מתוכי וכך התחלתי לכתוב ולהלחין בפסנתר הביתי ומשם ללמוד ב"מזמור'. היום כבר חמש שנים שהמוזיקה היא השגרה שלי. זה נשמע קלישאה אבל היא באמת החזירה אותי לחיים, בזכותה שמרתי על התדר הפנימי שאמר לי כל השנים שאני במקום שלא טוב לי וכיוונה אותי למקום הנכון. בשלוש השנים האחרונות כל התהליך הזה נאסף לתוך אלבום, ואני מודה על כך שהוא נפל בידיים טובות ושאלדד ציטרין הפיק אותו. אלדד מוזיקאי בחסד עליון, ובאמת נוצר אלבום שאנחנו גאים בומאוד." 
 
ב14 לינואר יתקיים מופע להקה דיגיטלי לרגל השקת האלבום. כל הפרטים בעמודי האמן של אביטל.
חזור לרשימה המלאה