אביב אלוש ואביגיל קובארי "הגלה נא"

שם האומן: אביב אלוש ואביגיל קובארי

שם השיר: "הגלה נא"

"מתיר עגונות" – סדרת דרמה בכיכובו של אביב אלוש המגלם רב-בלש שמסייע לנשים מסורבות גט להשתחרר מן הכלא ההלכתי בו הן חיות. יוצרי הסדרה: יוסי מדמוני, דוד אופק ותמר קיי.
 
במוקד 12 פרקי הסדרה – הרב יוסף מוראד (אביב אלוש), "מתיר העגונות", רב-בלש- פסיכולוג, שתפקידו לאתר סרבני גט ולשכנע אותם לחתום על גט ולשחרר את נשותיהן העגונות מהכלא ההלכתי שהן חיות בו. כך מתוודע הצופה לסיפורן של נשים עגונות מכל קצוות החברה הישראלית. במקביל לפועלו המרכזי קווי עלילה נוספים שופכים אור על דמותו המורכבת של הרב יוסף. נישואיו עם אשתו – חנה לבית שפירא (אביגיל קובארי)  הם שידוך שנחשב חריג בחברה החרדית, שכן הוא ממוצא ספרדי והיא – אשכנזי. אביה הוא הרב אהרן שפירא (נתן דטנר), אב בית הדין, המסדר ליוסף את תפקיד חלומותיו כמתיר עגונות ברבנות.
 
למרות ניסיונותיהם הרבים, ואף שאין סיבה רפואית לכך, זה ארבע שנים שחנה ויוסף לא מצליחים להביא ילד לעולם. יוסף מאוהב באשתו, אך מגלה בהדרגה כי היא מסתירה ממנו סודות. כשסימני האזהרה נערמים, יוסף מתחיל להיות בלש בתוך ביתו שלו ועוקב אחריה. הסודות שהוא חושף מטילים צל כבד על הזוגיות שלהם.
 
את שיר הנושא לסדרה כתב והלחין אביב אלוש שמבצע אותו יחד עם אביגיל קובארי
הפקה מוזיקלית: אסף תלמודי ובן הנדלר
את המוזיקה לסדרה יצר אסף תלמודי. 
 
אביב אלוש מספר על השיר: "את שבוע הצילומים האחרון של הסדרה צילמנו באודסה שבאוקראינה. במסגרת הצילומים נסעתי לאומן לבלות בה את השבת. במהלך השבת לקחתי לעצמי 6 שעות של התבודדות בטבע וחזרתי עם הניגון הזה. הייתה בעיה קטנה שלא יכולתי להקליט את הניגון עד צאת השבת, אז מצאתי את עצמי חוזר עליו בלי הפסקה עד שיצאה השבת ואז יכולתי להקליט אותו בטלפון. ברגע שחזרתי לאודסה, ניגנתי את השיר לאביגיל ולתמר הבימאית ושתיהן אמרו פה אחד שזה לגמרי שיר הנושא של הסדרה!" .
 
אביגיל קובארי, יוצרת ושחקנית. סולנית להקת הרוק האלטרנטיבי-עברי " קובארי" בהפקתו של זיו זק. עובדת בימים אלו על אלבומה הרביעי. אלבומה האחרון " בת זקונים" זכה ב- 2018 בפרס אקו"ם לעידוד היצירה. בפסטיבל ירושלים 2018 זכתה בפרס חג'ג' לשחקנית השנה על תפקידה בסרט "פרה אדומה". 
חזור לרשימה המלאה