שי שיקו חייק "אינתה עומרי"

שם האומן: שי שיקו חייק

שם השיר: "אינתה עומרי"

עיבוד והפקה מוסיקלית: שיקו חייק 
מילים: דורון מירן 
לחן: עבד אל והאב 
 
שי חייק (45) ידוע בשם שיקו חייק זמר ומפיק מוסיקלי ובנו של הזמר מנשה אבו סבח שהיה כוכב גדול בעדה העירקית בין השנים 1980-1950, יוצא במחווה לזהבה בן ולאמרגן אלי בנאי ומפיק גרסה חדשה בעברית לשיר אינתה עמרי.
 
לפני מספר שנים ליווה חייק את זהבה בן בהפקת האלבום טיפת מזל. באותה עת בשיתוף עם זהבה ואמרגנה דאז אלי בנאי הקליט את זהבה בקטע מהשיר אינתה עמרי יצאה גרסה מיוחדת לאינתה עמרי עם קטע מקולה של זהבה בן, כל זה בעודו בן 20, הגרסה יצרה עניין אצל מפיקים בצרפת, שם הפך ללהיט. הופק קליפ מושקע שלא נראה כמותו באותה תקופה בערוץ 2 חייק חתום כיוצר ובעל הזכויות !
 
"לפני כמה חודשים הגיע אלי הגרסה לקחתי אותה וסמפלתי חלקים ממנה הקלטתי את אינתה עומרי בעברית הלחן הידוע בערבית גרסה קלילה יותר .... וסמפלתי את קולה של זהבה בקטעי שירה סוג של מחווה כניסתה לבית האח הגדול ובאותה הזדמנות גם לעשות כבוד למי שגילה אותה, אלי בנאי האמרגן המיתולוגי ובשיתוף עם אלי הפקתי את הגרסה החדשה שבה אני סוגר מעין מעגל ושר בעצמי את השיר אינתה עומרי בשירה עברית ובשילוב קולה של זהבה בן", מספר חייק כקלידן ומפיק מוערך ליווה שיקו את צמרת הז'אנר המזרחי בניהם היו דורון מירן זהבה בן עופר לוי ועוד ....
 
שיקו חייק חתום על כ700 שירים כמעבד ומפיק מוסיקלי הדואט המפורסם בשילוב קולו של זוהר ארגוב עם שלומי סרנגה "עוד יום יבוא" שיקו היה הראשון שהפיק מוסיקת דאנס מזרחי וגם הפיק את האלבום "פנים לעתיד" של ישי לוי (1997 "הד ארצי"). חייק חתום גם על אלבום דרבוקות "דואט מוסיקלי " דאנס דרבוקות שהפך לרב מכר בעולם, הפיק עוד שירים ואלבומים לזמרים נוספים. שיקו חייק הוציא את אלבומו הראשון כזמר תחת שם בדוי "המסתורי" 1997 (לפני השרוף) ועורר סקרנות גדולה. מאז המשיך בקריירת השירה והפך לבולט בז'אנר והוגדר כגאון מוסיקלי שיקו חייק הוחתם כזמר בחברת הד ארצי והוכתר בשנת 2000 כיורש של עופר לוי ע"י  Y NET. חייק בעל 11 אלבומים עד היום הוציא 150 שירים שרוב השירים כתב הלחין והפיק מוסיקלית בין שיריו הבולטים והמוכרים "טיפה של אושר" שנת 2006.
 
לפני כשנה החליט חייק להפיק מחרוזת של 2 מלהיטיו הבולטים בדקות של געגוע / זה לא מגיע לי ילדה בה אירח חייק 9 זמרים מהז'אנר הארד קור המחרוזת הפכה למבוקשת ביותר. שיקו הוציא גרסה אקוסטית לשיר של אילנית "בואי אמא" והגיע למקום רביעי במצעד העשור בגלי צהל ובשנה האחרונה עובד שיקו חייק בקצב מטורף ומנצל את ימי הקורונה מקליט שירים ויוצר מוסיקה כמו שרק הוא יודע לעשות. לפני מספר חודשים עשה מחווה מוסיקלי למפיק יעקב למאי ולזמר עופר לוי הפיק מחרוזת בנגיעות מהמוסיקה של שנות ה 90 ושילב שם צלילים מההקלטות המקוריות, הקליט שיר מבית אבא המשלב סימפול קולו של אביו השיר הפך להיט מועדונים גדול "מדלל" – מפונק מושמע בתדירות גבוהה בתחנות הרדיו השונות ואף הושמע בדובאי. במסגרת יצירותיו התארח אצל אמנון לוי שם הוגדר כממציא הראשון בארץ של מוסיקת דאנס מזרחית. בהמשך הוציא אלבום מוסיקלי כזה (לימים גם הפיק אלבום זהה לישי לוי הד ארצי) בעברו אף שר שיר לאח הגדול שהושמע בבית האח והפך ללהיט מזוהה שלהם "האח הגדול לא עושה חשבון" 
חזור לרשימה המלאה