שוהם שמחי "יאמנסאלה" האלבום

שם האומן: שוהם שמחי

שם השיר: "יאמנסאלה" האלבום

האלבום המלא פרויקט " יאמנסאלה" שפירושו תפילה תימנית הינו מסע שורשים מוזיקלי אותנטי המשלב לחנים וטקסטים מקוריים עם צלילים וכלי נגינה מודרניים. האלבום החדש מורכב מ - 10 ניגונים עתיקים הלקוחים מתוך התפילה שהייתה נהוגה בפי יהודי תימן מדורי דורות. התפילה התימנית, על פי המסורת, זומרה עוד מתקופת בית המקדש וניב ה השפה העברית של יהודי תימן הוא מהעתיק ביותר מכל הניבים העבריים. לחני התפילה התימנית מתנגנים מאז מפיהם ומהדהדים עד היום את התדרים העתיקים של שפה שהשתמרה לה כך מדור לדור.
 
היוצר שוהם שמחי מוסיקאי חזן ויוצר חבר אקום, עוסק בשימור המורשת התימנית בין היתר במקצועו כצורף המייצר מוצרי אומנות בסגנון תימני-פיליגרן כמו כן יזם והקים בבית מלאכתו את "החצר התימנית" ובה הוא מעביר סיורים מודרכים לקבוצות המגיעות על מנת לשמוע על האומנות הנדירה התרבות והמורשת . אלבום פרויקט "יאמנסאלה " אותו יזם והפיק בעידודו של המוסיקאי נדב ביטון נוצר בשליחות לשמר את השפה, את המילים, את הקולות והלחנים, לחבר את הדור הישראלי עם מקורותיו ושורשיו האותנטיים ומתוך תחושה להנציח חיבור בין הדור ההולך ונעלם עם הדור הצעיר ולדורות הבאים .
 
בדצמבר האחרון השתתפו חברי "יאמנסאלה" בפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית . בתאטרון בית מזי'א בירושלים במסגרת חמישים שנה לאיחודה של העיר.
חזור לרשימה המלאה