צפריר יפרח "אתני אלקטרוניק"

שם האומן: צפריר יפרח

שם השיר: "אתני אלקטרוניק"

צפריר יפרח ישיק את אלבומו החדש, "אתני אלקטרוניק", ב-6 במרץ במופע סוחף ועצמתי ברידינג 3. במופע ייקחו חלק 20 אמנים, נגנים ורקדנים מרחבי העולם, כשצפריר עצמו ינגן על לא פחות משישה כלים שונים במהלך המופע. צפריר יוצר ומפיק את כל יצירותיו, כאשר הוא ממזג בין תרבויות שונות בעולם בעזרת מוזיקה המשלבת בין הטעם העתיק לבין עולם הצלילים המודרני. יפרח מופיע ברחבי העולם בפסטיבלים נחשבים ובמופעי ענק, לצד הופעות בוועדי עובדים, מופעי קיץ ואירועים נוספים בישראל. ביום העצמאות ה-70 למדינה יופיע שלוש פעמים בשלוש ערים שונות.
 
צפריר יפרח על חווית היצירה של האלבום: "אתני אלקטרוניק הוא תהליך של יצירה שנמשכה מעל שש שנים, בשל אופייה המיוחד. הכל התחיל מהרצון ליצור צבע חדש כמוזיקאי וכמפיק. חזרתי אחורה בזמן והתחלתי לחפש ולחקור, מוזיקת עם שורשית, פולקלור, מקורות של תרבויות עתיקות, מוזיקה בסגנון כורדי, טורקי, תימני ועוד, ומשם המסע החל. חיפשתי אמנים אותנטיים ונגנים וזמרים ייחודיים, אותם הקלטתי בכל הזדמנות ובכל שעה אפשרית. כך במשך שנים, אספתי קטע אחר קטע, אמן אחר אמן, ומגבש אותם ליצירה אישית שלי כמוזיקאי, שהיא בעצם שילוב של הז'אנר האתני עם המוזיקה האלקטרונית שלו. האלבום שיצרתי מוגש לכם 'בצבע חדש' שמטרתו לחבר כל אחד לשורשיו ובעיקר לגרום לשמחה ולאושר".
 
צפריר, בן 30, יליד העיר שדרות, יצר אלבום שאוסף טעימות מעולמות מוזיקליים שונים ומגוונים. בין היתר שיתף בו פעולה עם האמנים הבאים: ציון גולן, מייק קרוצ'י, להקת אפריקאנה, שרון אוסר מהודו, הזמרת ננסי מלבנון, מקסים קרוצ'י ממרוקו, טוני טי מגרמניה עם הנגן זורנה, עבדול חסן מכורדיסטן ועוד שלל אמנים ויוצרים בתחומם וממוזיקת העולם שיוצקים כל אחד את טעמו המיוחד לאלבום שהוא חוויה אתנית יוצאת דופן.
 
יחד עם האלבום יוצא סינגל נוסף בו שיתף פעולה עם זוכת אקס פקטור תורכיה.
חזור לרשימה המלאה