עדי אלבחר "ספרי עליי"

שם האומן: עדי אלבחר

שם השיר: "ספרי עליי"

מילים ולחן: עדי אלבחר
הפקה מוזיקלית: פטריק סבג
 
המינוח זמרת-יוצרת קצת קטן על עדי אלבחר. כן, היא זמרת והיא יוצרת אבל היא גם אחד שלם גדול מסך החלקים האלו, היא גם מספרת סיפורים, פייטנית ומורה רוחנית. " ספרי עליי", הוא סינגל מכשף מתוך אלבום בכורה בהפקתו המוזיקלית של פטריק סבג, שיראה אור בקרוב.
 
האלבום, "מים במדבר" הוקלט בשנתיים האחרונות, אסופת שירים פרי עטה, שירה שורשית מלאת נשמה עם השפעות אנדלוסיות עליהן גדלה והגשה קולית באיכות נדירה. ההפקה המוזיקלית המצוינת של פטריק סבג לוקחת את השירים קדימה. בהקלטות השתתפו אמנים ומוזיקאים מוכשרים ביניהם: ארז לב ארי, אביב בכר, הדס קליינמן וגיטריסט הפלמנקו אייל הלר.
 
עדי, בוגרת בי"ס רימון, מנגנת בגיטרה ושרה במספר שפות (מרוקאית, ערבית, יוונית, לדינו..). לאורך העשור האחרון היא הופיעה אינספור פעמים ברחבי הארץ עם מופעים והרכבים מגוונים וצברה קהל נאמן שהולך אחריה ומפיץ את הבשורה מפה לאוזן. בין היתר היא הופיעה כסולנית התזמורת האנדלוסית אלמוגרביה, העלתה מופע שירת פיוטים, שיתפה פעולה על הבמה עם אמניות ונשות רוח, ביניהן: אתי אנקרי, דין דין אביב, נועה ירון והמשוררת חלי ראובן, וכמובן עם המופע "הר גבוה" משיריה המקוריים וקטעי קישור, שמעבירים את הקהל חוויה עוצמתית של התמסרות והתעלות.
 
עדי: "אני הקול שעוצר ומבקש רגישות להתעורר, להרים עיניי, לפגוש עיניים אחרות, ולראות אותן באמת, מקרוב. קול שמבקש להודות על כל תחנה בחיי, ועל אי נוחות כשער לצמיחה. קול המבקש לחזור לאמהות ולסבתות שלי כמורות הגדולות בחיי ולינוק מהן חכמת חיים פשוטה וגעגוע לבית. קול המבקש חמלה אל מול האדם שממול, לדון לכף זכות, לחפש ולמצוא את שורש הכוונה הטובה, תמיד." 
חזור לרשימה המלאה