סילבי אזולאי מיימון "לוחמת"

שם האומן: סילבי אזולאי מיימון

שם השיר: "לוחמת"

מילים: נורית פיצ'חדזה ואביחי מליחי
לחן: אביחי מליחי
עיבוד והפקה מוזיקלית: אייבי קזס 
 
סילבי אזולאי מיימון, שנתיים עברו מאז אותו היום, שבו נפרדה ממנה אהבתה הגדולה ונותרה להתמודד עם מציאות חדשה. שנתיים מלאות תהפוכות חיים, תוך דאגה יום יומית ל- 3 ילדיהם. מספר חודשים, לאחר אותו יום שנפרדו, שבת בצהריים, באמצע שוק סואן נשלחה לה ההזדמנות להגשים את החלום שלה. יהודה קיסר, הכובע והגיטרה עומד עם הגב אליי ומסתיר את היוצר והזמר, אביחי מליחי, שעתיד להלחין את השיר הראשון שלה. שיחה קצרה החלה והפרפרים בבטן התחילו... והם קבעו להיפגש.
 
סילבי: "מהשמיעה הראשונה של השיר, הרגשתי עצב מהול בתקווה. המילים ארזו את סיפור חיי, אות ל אות לכדי השלמה, כלוחמת. לא אוכל לשכוח את מילותיו האחרונות על ערש דווי "לא בחרתי בעצב לי אמרת, עוד יסתובב לו גלגל עולמך".
 
סילבי אזולאי מיימון, בת 39 , ילידת שכונת התקווה, החלה את דרכה המוזיקלית עוד בילדותה והופיעה ברחבי הארץ וכל זאת, במקביל למציאות החיים והדאגה למשפחתה, ולבריאותו של אבנר, בעלה ז"ל שנפטר לאחר מאבק במחלה ממושכת ומורכבת. השיר נכתב על סיפור חייה ועוסק בגעגוע וברצון להמשיך, למול כל קושי שיבוא. אך הוא בעיקר שיר, שכל אדם יכול להתחבר ולהזדהות אתו מהמקום הפרטי שלו.
 
בהפקה המשלבת מקצבים אתניים ושירה שיוצאת מהנשמה, סילבי מצליחה לחלחל ולגעת בעוצמה ולהפיח תקווה. בימים אלו, סילבי עוסקת בכתיבת ספר, ובהכנת מופע מוזיקלי שיכלול את סיפורה האישי על אמונה פנימית והמסע להגשמה עצמית. 
חזור לרשימה המלאה