להקת אתגר וסגיב כהן "פרח"

שם האומן: להקת אתגר וסגיב כהן

שם השיר: "פרח"

מילים: איל באש
לחן: סגיב כהן
 
להקת אתגר היא הרכב לא שגרתי המונה כ-21 חברים מוכשרים בגילאי 30-12 עם מוגבלות שכלית התפתחותית (תסמונת דאון, קווים אוטיסטים ועוד). שום מוגבלות לא ניכרת על הבמה והכישרון והגאונות החבויים בחברי ההרכב פורצים החוצה באמצעות מוזיקה, ריקוד, שירה, תיפוף ומשחק. ברגעים קסומים ומרגשים אלו הם מצליחים לתקשר עם העולם ולהעביר את המסר הפרטי שלהם, שאנחנו כחברה לא מצליחים לראות ולשמוע.
 
פרח, הינו חלק ממופע שהלהקה מקיימת ברחבי הארץ, במטרה להעביר מסר של שייכות, קבלת השונה ושוויון הזדמנויות. "פרח" נכתב בהשראת חברי הלהקה, ע"י אייל באש, מנהל הלהקה, בוגר תואר שני בפסיכודרמה ומתופף מקצועי, אשר משלב בעבודתו הטיפולית את המוסיקה ככלי שמאפשר לחברים בלהקה להביא לידי ביטוי את הכישרונות והיכולות המיוחדות שלהם.
 
סיפורם של חברי הלהקה ריגש את הזמר והיוצר, סגיב כהן, שהתגייס לטובת הפרויקט, הלחין, הפיק, ניגן וביצע יחד איתם את השיר.
 
רשת מעונות אתגר נוסדה ב-1988 ע"י לודמילה ורמי דדשוב וכוללת שני הוסטלים, בית ספר ומעון שהוקם ביוני 2003. מעון אתגר שוכן בקיבוץ להבות חביבה ומשתרע על שטח של כ-10 דונם ושוכן בתוך הקיבוץ ובסמוך לבתי המגורים של חברי הקיבוץ. המעון מאפשר מסגרת דיור, טיפול וקידום לאנשים הלוקים עם מוגבלות ובו מתגוררים כ-100 דיירים ברמות מוגבלות שונות. הפרויקט בסיוע משרד הרווחה אגף מ.ש.ה.
חזור לרשימה המלאה