יערה שאוליאן "אולי לבך"

שם האומן: יערה שאוליאן

שם השיר: "אולי לבך"

סינגל נוסף מתוך אלבום הבכורה שבדרך בין הספק לידיעה, בין הביחד ללבד.
יערה : "את מילות השיר כתבתי בהשראת שירה פרסית שקראתי ותוך ניסיון לתרגם את הכוונה החמקמקה שנמצאת בדקויות שבשירים אלו לעברית. הבתים היו מוכנים אך משום שנורא אהבתי אותם התקשיתי לכתוב פזמון מתאים. עלה בי הרעיון לחזור ל"מקור" ולכתוב פזמון בפרסית. כך נוצר הפזמון, בישיבות והתייעצויות עם שתי הסבתות שלי. משמעותו היא "הלב אומר בוא", בתרגום מילולי. השילוב בין הפרסית לעברית הרגיש לי טבעי והפך את השיר לשלם."
 
בשיר מנגנים כלי נגינה פרסים אותנטיים כמו טאר, דף וחליל, יחד עם אלקטרוניקה וסינתיסייזרים שעוזרים לייצר משהו חדש ורענן. יערה , זמרת ומוזיקאית שהחלה את דרכה בנגינת כינור כבר בגיל 6 . היא למדה כינור קלאסי והשתתפה בסדנאות אמן עם יצחק פרלמן, ניגנה בתזמורת כפר סבא, הרצליה ועוד. היא למדה במגמת המוזיקה של תיכון "אלון" לאומנויות ברמת השרון ולאחר הצבא, החלה ללמוד בבית הספר "רימון". יערה הספיקה להשתתף בתכנית הטלוויזיה "דה וויס" בעונה 3 ושיחקה תפקיד ראשי בסרט הקצר "עד שנתראה", בבימויה של עדן ספנדי, שהוקרן לראשונה בפסטיבל קולנוע דרום ביוני 2017 . באותו הפסטיבל הופיעה עם התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של שלמה אלבז.
 
בשנתיים האחרונות חקרה יערה את שורשיה הפרסיים ובעקבות כך את המוזיקה ואת השירה הפרסית. כך נולד אלבומה הראשון אשר ייראה אור במהלך 2019 . את האלבום הפיק לני בן בשט (אבישי כהן, ריף כהן, ריטה) אשר חיבר בינה ובין יותם גוב. 
 
ב-30/1/19  השקה חגיגית לסינגל במועדון הפסאז'
חזור לרשימה המלאה