ינון שטרית "שיר הנווד"

שם האומן: ינון שטרית

שם השיר: "שיר הנווד"

סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה לינון שטרית המוציא את "שיר הנווד", סנונית ראשונה מתוכו. ינון בן 30, נולד וגדל במושב רוויה שבעמק בית שאן למשפחה בת שמונה נפשות וילדותו עברה עליו בין שדות החקלאות של אביו וריחות הבישולים במטבח של אמו. את אהבתו למוזיקה ינק מבית הוריו, בית מרוקאי חם ושורשי, שם הושמעו דרך קבע מוסיקה מזרחית אותנטית, צלילי דרבוקה ופיוטי בית הכנסת לצד שירי ארץ ישראל הישנים והטובים. כור היתוך מוזיקלי שממנו ספג את השפעותיו לאורך השנים. את הוריו איבד בגיל צעיר והמוזיקה שימשה לו כמקום מפלט לכאב ולגעגועים וליוותה אותו במסע חיפוש העצמי האישי שאותו עבר, בין חיים למוות, בין קודש לחול ובין אדם לעצמו.
 
ינון מנגן על כלים רבים כגון: תופים, כלי הקשה, פסנתר, גיטרה בוזוקי ועוד בלמידה עצמית ובכישרון רב. שיר הנווד,  מציג את סגנונו הייחודי של ינון, שילוב סגנונות של מוזיקה אתנית שורשית יחד עם השפעות רוק , עוצמה שקטה וטקסטים אינטליגנטים ונוגעים. את הסינגל מלווה קליפ מושקע שצולם בשדות ילדותו בעמק בית שאן.
 
באלבום אחראי ינון לכתיבת כל המילים והלחנים ואת העיבוד וההפקה המוסיקלית הפקיד בידיו של שמוליק דניאל המוכשר. האלבום ״משק 13״ הוא זיכרון חי ונושם לבית ילדותו במושב ולמסעות שעבר, שילוב של בית אבא יחד עם רוק , סול צפון אפריקאי אשר פורץ את הגבולות הידועים של מזרח מערב, דתי וחילוני ומביא משב רוח מרענן במוזיקה הישראלית. האלבום יראה אור בחודשים הקרובים. 
חזור לרשימה המלאה