יוני יעיש וחילי טרופר "חשבתי לעוף"

שם האומן: יוני יעיש וחילי טרופר

שם השיר: "חשבתי לעוף"

"חשבתי לעוף" הוא אסופת שירים שמחברת בין אהבה למוסיקה וליצירה ובין אהבת אדם לאמונה בו. האלבום נולד מתוך עבודה יום יומית עם ילדים ונוער בסיכון ועם אוכלוסיות הנמצאות בשולי החברה. השירים מאגדים בתוכם הן בטקסטים והן בלחנים את קשת הרגשות והתכונות כמו: אור,כאב יופי, חסד, קושי, נפילות, תסכול והשראה המתקיימים בתוך המעשה החינוכי והחברתי.
 
השירים מבקשים להשמיע את קולם של הילדים הנדחקים לשוליים אך יותר מכל לבטא את את הבחירה היום יומית של כל מי שפועל ועובד עם אנשים: להאמין באדם. כל אדם. להחזיק את התקווה. תמיד! 
 
"חשבתי לעוף" שיר הנושא של הפרויקט, מבקש לבטא את החוויה שרבים בחברה הישראלית מרגישים: שאולי הגיע הזמן לוותר על החלום והשאיפה לעוף ולצמוח. מרוב כישלונות וצלקות, מרוב משקולות שגוררות למטה אולי מוטב לוותר. גם הקטע משירה של המשוררת אגי משעול אשר מקריא אלי אילדיס משקף חוויה וצלקת שהותיר מורה למתמטיקה בליבה של תלמידה. צלקת שהזמן לא מרפא. את הטקסטים כתבו והלחינו יוני יעיש וחילי טרופר.
 
יוני הוא מורה במסגרות שונות לנוער בסיכון ובמקביל עוסק במוסיקה. הוא הוציא כבר שני אלבומים שזכו לשבחי הביקורת וכתב מספר שירים לאמנים דוגמת איל גולן וישי לוי.
 
חילי הוא איש חינוך, שניהל בין השאר את תיכון ברנקו וייס רמלה (המוכר מהסרט של התכנית "עובדה": תיכון ההזדמנות האחרונה), הוציא שני ספרים שהפכו לרבי מכר וכיום מנהל אגף החינוך בירוחם. באלבום משתתפים בין השאר: שי פירון, אלי אילדיס, שרה בק, מרים פרץ ועוד שורה ארוכה של אנשים טובים. את האלבום הפיק מוסיקלית: נדב ביטון   
 

חזור לרשימה המלאה