יאיר הררי "יעלה"

שם האומן: יאיר הררי

שם השיר: "יעלה"

אחרי שהמיס לבבות ב"יש יופי" הדואט המצליח שלו עם חמי רודנר, יאיר הררי מוציא את הסינגל הראשון מאלבום הבכורה שלו "מותר". יאיר לא הסינגר סונג רייטר התל אביבי הטיפוסי. יליד גוש קטיף ("אין בית ילדות לחזור לבקר בו"), בוגר עולם הישיבות הציוני-דתי (שם היה פייטן מבטיח), התגייס בגיל 23 לחיל מודיעין, בוגר ביה"ס הגבוה למוזיקה "מזמור" (שם פגש את מורו חמי רודנר), רווק תל-אביבי.
 
"יַעֲלָה" הוא הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה והמופע "מותר". פואטיקה אישית-מקורית, מוזיקה חדשה-שורשים אנדלוסים ותימנים. יאיר הררי הוא כור היתוך של כל מה שטוב ויפה בתרבות ובמוזיקה הישראלית. הוא החיבור הבלתי אפשרי בין מה שלכאורה הם הפכים. "יַעֲלָה", הוא דיאלוג שחציו הוא הפיוט הפופולרי מאת רבי ישראל נג'ארה, רבה הראשי של עזה מהמאה ה-16, וחציו חיפוש אחר אינטימיות בפלורנטין של המאה ה-21.
 
יאיר חזר אל הפיוט עליו גדל בבית סבא, הלחין אותו מחדש, והוסיף לו בתים משלו. קשה היה שלא להתאהב בקולו החד פעמי של יאיר הררי בדואט "יש יופי" עם חמי רודנר שהפנה הרבה מאוד אוזניים לכיוונו של היוצר הצעיר והמבטיח. בשנה האחרונה הוא תר את הארץ במופע "מותר" ומכשף קהלים בשיריו, קולו וסיפוריו המרתקים בין השירים.
 
הפקה מוזיקלית: אייל מזיג 
חזור לרשימה המלאה