חיים לרוז ורחלה "אור"

שם האומן: חיים לרוז ורחלה

שם השיר: "אור"

לפני כשנתיים שיתפו המפיק חיים לרוז והזמרת רחלה פעולה עם סינגל מקסים בשם "לילה לילה". השיר היה לאחד מלהיטי הרדיו הגדולים בארץ, שיר שחיתן לא מעט זוגות בישראל ובאופן די חסר תקדים, זכה להצלחה יוצאת דופן בסודן. עכשיו, חוזרים השניים לשתף פעולה ומוציאים שיר חדש ומרגש "אור" המשלב שירה בעברית ובערבית, שיר שנכנס ללב ומרחיב את הנשמה, ומוכיח שמוזיקה טובה לא יודעת גבולות.
 
הזמרת-יוצרת רחלה, מתמסרת בעשור האחרון למוסיקת החליג'י, הסגנון המוסיקלי הבדואי המגיע מאזור חצי האי ערב ונסיכויות המפרץ הערבי. סגנון זה מאופיין במקצבים מהפנטים שמוצאם ממדינות האזור השונות ומושפעים מתבניות קצביות הודיות ואפריקאיות. רחלה הקליטה אלבום ראשון של מוסיקת החליג'י, מסורת מוסיקלית אשר נדדה ממקום מוצאה שבסעודיה עד הקצה השני של הים האדום, אל חצי האי סיני. אלבום זה הוביל אותה לקריירה בינלאומית הכוללת הופעות ופרסום בבחריין ובדובאי אשר בעקבותיו הוציאה את אלבומה השני "ראסלת חוב" – מסר של אהבה.
 
לרוז, הוא אחד מבכירי המוסיקאים בארץ. במהלך הקריירה הארוכה והפורייה שלו הוא שיתף פעולה עם כמה מהאמנים המובילים בישראל: הפיק לזהבה בן אלבום, שיתף פעולה עם ברי סחרוף באלבום "חם על הירח" ו"נגיעות", השתתף בהקלטות האלבום הראשון של אסף אמדורסקי, היה חבר בלהקת "רעש", וכמובן הקים עם קרני פוסטל את הצמד "ביקיני". אלבומו האחרון, GROOVE DESERT ,שיצא בשנת 2015 ,משלב מוסיקה אלקטרונית עם נגיעות אתניות והוא כלל שיתופי פעולה עם יוצרים כמו עידן רייכל, קותימאן, רביד כחלני ויוסי פיין. במקביל להצלחה הרדיופונית הגדולה שלו עם הסינגלים האחרונים שהוציא עם רחלה ורביד כחלני, לרוז זוכה היום גם להצלחה גדולה בזכות קטעי האוס אלקטרוניים, ביניהם שיתוף פעולה מצליח עם ריף כהן שנקרא Jelamsoul ,שהפך ללהיט מועדונים גדול בעולם כשהוא זוכה לתמיכה מתקליטנים מובילים כמו דיג'יי סולומון ואסיד פאולי. 
חזור לרשימה המלאה