דניאל מלחי "כיתה"

שם האומן: דניאל מלחי

שם השיר: "כיתה"

אחד הקולות המסקרנים שיצאו פה בזמן האחרון מגיע עם סינגל ראשון וקליפ קולנועי ויפיפה עם שורשים מוסיקליים שנטועים עמוק בצליל הערבי שספג מהבית, דניאל מלחי מביא צליל פיוז'ן ייחודי בנוף המקומי.
 
דניאל הוא גיטריסט, יוצר ומפיק מוזיקלי בן 31. את הגיטרה הוא תפס כבר בגיל 10 ומשם המשיך ללימודי סאונד והפקה. אחרי שנים כגיטריסט מקצועי, הוא התחיל להרגיש שהשירים שהוא כותב "מהצד" קוראים לו, שישיר אותם. מכאן התחיל מסע של חיפוש אחר הסאונד המדויק, כדי לגלות את הצליל שדרכו קשת הצבעים שלו באה לידי ביטוי מקסימלי. התוצאה מפתיעה בעוצמתה. המוסיקה שלו היא תוצר של ערבוב השפעות ותרבויות שיכול לקרות רק כאן בישראל. עם שורשים מוסיקליים שנטועים עמוק בצליל הערבי שהגיע מסביו הכוויתי ועבר במשפחה מדור לדור, לצד רוק, בלוז, ג'אז ומוסיקה ישראלית שעליה גדל.
 
מלחי הוא אמן צעיר אך מאד מגובש, עם צליל שהוא תמהיל ייחודי של מזרח ומערב, חספוס ורגש, פתיחות וכוח. משהו במהלכים ההרמוניים שלו מצליח להפתיע ולתפוס את המאזין בצורה שממשיכה להתנגן בראש ולהדהד בלב.
 
כזה הוא כיתה , הסינגל הראשון שלו, שיוצא יחד עם קליפ קולנועי יפיפה, מהסוג שכבר לא עושים פה, בבימויו של אריאל שלג ולפי תסריט של שלג יחד עם דניאל עצמו. כיתה הוא מסוג השירים שמסקרן בהאזנה ראשונה, מרגש בהאזנה שניה, וממכר מהאזנה שלישית. יש בו מין כעס עצור עם כמיהה עצומה לאהבה. משהו ששר איזה קול פנימי של כולנו. השיר והקליפ שיוצאים עכשיו, הם יריית הפתיחה לתחילתה של קריירה של אחד המוזיקאים המעניינים שנראו פה לאחרונה. שווה להמשיך לעקוב. 
חזור לרשימה המלאה