פסטיבל הג'אז באילת

פסטיבל הג'אז אילת 27-30 באוגוסט, נמל אילת.
ניהול אמנותי: אלי דג'יברי
הפקה: פורום פקטור 
 
פסטיבל הג'אז הבינלאומי המוערך יתקיים זו השנה ה-31 בנמל אילת. ארבעת ימי הפסטיבל יארחו גם השנה רשימה מפוארת של אמנים מהארץ ומהעולם, כיתות אמן, סדנאות וכמובן את בימת הג'אם המסורתית.
 
האמנים המשתתפים בפסטיבל:
 
Al McKay´s EARTH WIND & FIRE EXPERIENCE - לאחר שכבש את הפסטיבלים הבינלאומיים הגדולים מגיע ההרכב האגדי בראשות אל מקיי למופע עם כל הלהיטים הגדולים
* Eli Degibri Big Band מארחים את: דיקלה, מירי מסיקה ומארינה מקסימיליאן
* Brian Blade & The Fellowship Band
* Christian Scott
* Chano Domínguez 
* עופר פורטוגלי מארח את: לאה שבת, דורון טלמון (ג'יין בורדו), סגיב כהן ואלון עדר
* Catherine Russell
* Josh Evans
* Pasquale Grasso
* קובי אוז
* דורי בן זאב מארח את תמר אייזנמן
* JT& The Magnificent Soul
* שישיית ארז בר נוי
* Johnny O'neal Trio
* Avi Rothbard
* Wayne Escoffery
* Yamandu Costa יחד עם רועי בן סירה, עודד אלוני והדר נויברג
* Aaron Goldberg Trio
* שלישיית נועם דוד 
* שלישיית גשם עם הזמרים קרן מלכה ואלון לוטרינגר
* הודנא אורקסטרה
* דאמיסו בלטה
* שישיית חגיגה
 
פסטיבל הג'אז אילת יתקיים זו השנה ה-31, בניהול אמנותי של המוזיקאי הבינלאומי אלי דג'יברי. גם השנה תשלב התכנית האמנותית של הפסטיבל מוזיקאי ג'אז בינלאומיים וישראליים מובילים, ענקי ג'אז ואמנים הנחשבים היום ללב הפועם של הג'אז בעולם והפקות מקור מיוחדות. 

פרויקט הסאונד של אילת המשלב ברים ובתי קפה ברחבי העיר יפעל גם השנה ויארח את באי הפסטיבל בשעות אלטרנטיביות. כנס הג'אז הישראלי (The Israeli Jazz Convention) יתרחב השנה ויכלול סדנאות, כיתות אמן ופאנלים מרתקים במלון הפסטיבל ליאונרדו רויאל ריזורט.·         הג'אם סשן המסורתי יתקיים השנה בחוף הדקל ויהפוך להפנינג אחד גדול עם מסיבות סווינג, הופעות של הרכבים חיים ותקליטנים שינגנו מוסיקה איכותו חוצת גבולות וסגנונות.  ליאונרדו רויאל ריזורט – מלון הפסטיבל אשר יארח את האמנים וההפקה. מהמלון נקיים הסעות קבועות אל הנמל. כנס הג'אז הישראלי יתקיים במלון ויכלול פאנלים, כיתות אמן ומופע לילדים. המלון כולו ילבש את רוח הפסטיבל עם הרכבי ג'אז אשר ינעימו את זמנם של האורחים בלובי ובבריכה. במת הג'אם סשן המסורתית של הפסטיבל תתקיים גם השנה בחוף הדקל. במת הג'אם של הפסטיבל מארחת מידי לילה הופעות מרהיבות של אמני הפסטיבל ואמני ג'אז צעירים המופיעים עד השעות הקטנות של הלילה ויוצרים חוויה מיוחדת ומרגשת של ג'אז מרענן ואנרגטי. רבים מבאי הפסטיבל ממשיכים את חגיגות הג'אז אל תוך הלילה בבימת הג'אם המפורסמת של הפסטיבל אשר כבר הפכה לסצינה של ממש.  אל במת הג'אם, המהווה במה פתוחה, מוזמנים כל אמני הפסטיבל וגם השנה צפויים חלק מן האמנים לעלות לג'אם סשן לאחר המופעים שלהם במתחם הפסטיבל בנמל אילת, אירוע אשר הפך לחוויה האמיתית והאותנטית של חובבי הג'אז.  
 
אלי דג'יברי, המנהל האמנותי של הפסטיבל : "זוהי שנתי השישית כמנהל אמנותי של פסטיבל הג׳אז באילת, וכבכל שנה, אני גאה ונרגש להציג תכנית עשירה ומגוונת: ארבעה ימים ולילות של שירה לג׳אז, שיח, והילולה באמצעות שפה המגדירה מחדש יצירתיות, אחווה, הדדיות, מצוינות, תפילה, קינה וקנאות לחופש. החופש להיות עצמי, לאהוב, לתת, לקבל, ולחבק. גם השנה כולנו נתמלא בהשתאות ובפליאה מעשרות המוזיקאים שיגיעו לאילת מהארץ ומהעולם לתת לנו מעצמם, ולהשאיר בנו לפני החזרה לשגרה אנרגיה חדשה וחומר למחשבה - כל יום הוא יום של חופש."   
 
יוסי חן, מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני אילת, אשר מנהל את הפקת הפסטיבל מטעם עיריית אילת: ״בשנה השלושים ואחת לפסטיבל הג׳אז באילת, אנו שמחים לשלב מוסיקת ג׳אז מקורית עם מופעי מקור של מוסיקה ישראלית ומוסיקת עולם, שילוב מדהים של אומנים ישראלים ואומנים מהעולם, שילוב מנצח של מוסיקה המתנגנת בנמל אל מול מפרץ הים האדום .בואו ליהנות מאווירה קסומה בעיר מדהימה.״ 
 
תכנית הצעירים של הפסטיבל: 
לאחר שלוש שנים מוצלחות נקיים גם השנה, סדנה למוזיקאים צעירים המצטיינים בתחום הג'אז (גילאי 14-19). הסדנה תתקיים בשבוע שלפני הפסטיבל, בין התאריכים 23-27 באוגוסט בבית ספר שדה באילת.
 
נבחרת מורי הסדנה מורכבת מאמני הפסטיבל אשר יפגשו מדי יום את התלמידים לשיעורי נגינה בהרכב, סדנאות כלי, כיתות אמן וג'אם סשן ליילי. הרכב מתוך משתתפי הסדנה ישתתף בפסטיבל כחלק מההרכבים הצעירים בבמה במתחם המרכזי וברחבי העיר. הסדנה הנה חלק מ"תוכנית הצעירים" – פרויקט החזון של אגודת ידידי הפסטיבל אשר שמה לה ליעד לטפח את דור העתיד של נגני הג'אז בארץ. דור של צעירים שיהוו חלק מהפסטיבל ויתפתחו כמוזיקאים בינלאומיים וכאמני המסורת של הפסטיבל, ולימים יהיו הכוח והמנוף של הפסטיבל. מנהלי תכנית הצעירים של הפסטיבל הם יעל הדני וארז בר נוי.
 
מורי הסדנה: ג'וש אוונס- חצוצרה, סטייסי דילארד- סקסופון, פסקאולה גרסו - גיטרה, רשאן קרטר - קונטרבאס, תיאו היל - פסנתר, קוש אבדי - תופים, קתרין ראסל - שירה.
 
תכנית הצעירים של הפסטיבל מזמינה צעירים מרחבי הארץ ליהנות מהנחות והטבות במחירי הכרטיסים ובשהות באילת בימי הפסטיבל.
 
הבמה הפתוחה של הפסטיבל תמוקם ברחבת הפסטיבל ותוקדש להרכבים צעירים ישראלים נבחרים, אשר יפתחו את מופעי הפסטיבל בכל ערב ויופיעו במהלך לילות הפסטיבל בזמן הפוגות המופעים המרכזיים. ההרכבים הצעירים יבחרו בתחרות פתוחה לקהל שתתקיים בתחילת חודש יולי.  כמיטב המסורת של הפסטיבל, מתוך הרכבי הג'אז הצעירים המגישים את מועמדותם לתחרות, נבחרים עשרה הרכבים אשר מתחרים על מקום בבימת הפסטיבל הפתוחה. ההרכבים הטובים ביותר זוכים בכל שנה להתארח בפסטיבל, להופיע על הבמה הפתוחה וברחבי העיר אילת ומסומנים כדור הבא של סצנת הג'אז המקומית.   
תאריך ההופעה 2017 / 08 / 27
פתיחת דלתות 00:00
תחילת המופע 00:00
מחיר
חזור