ישראל גוריון אסף אמדורסקי וחברים 'שרים הדודאים'

אלבום חדש לפרויקט המוערך והמצליח 'שרים הדודאים' יצא ביום הולדתו של בני אמדורסקי. לאחר הצלחת האלבום הראשון (שמכר למעלה מ-25,000 עותקים), ממשיכים ישראל ואסף את המורשת של הצמד המיתולוגי וחושפים פנינים מוזיקליות נוספות בהפקה מוקפדת המשמרת את רוח היצירה המקורית. אל השניים הצטרפו הפעם מיטב האמנים במוזיקה הישראלית-יהודית רביץ, מארינה מקסימיליאן, יהודה פוליקר, שלומי שבן, רבע לאפריקה את האלבום החדש ניהל והפיק מוזיקלית אסף אמדורסקי במסגרת הסדרה צאן ברזל. מטרתה של הסדרה היא לשמר את נכסי המוסיקה העברית ולהביאה אל הדורות הבאים. 'שרים הדודאים' הראשון יצא בשנת 2013 ובו הקלטות חדשות לקלאסיקות שהקליטו בעבר צמד הדודאים בו היו חברים גוריון ובני אמדורסקי ז"ל. השניים מייצרים על הבמה ובאלבום מפגש בין דורי נדיר ומרגש.
 
גוריון, בגיל 83, עם קריירה עשירה ומגוונת בת 60 שנה, ניחן בחיות מדהימה ומתנועע בקלילות מפעימה על הבמה. פלא ווקאלי שרק משתבח עם השנים !
 
אמדורסקי, יוצר בחסד, מפיק מוסיקלי מחונן ואמן מוערך, בעל קריירה ארוכת שנים. אופיו החד והבלתי מתפשר משמש בסיס איתן לשימור וזיכוך השירים המקוריים. השנה מלאו 60 להקמת צמד הדודאים, בני אמדורסקי היה אמור לחגוג אמש את יום הולדתו ה-87 ולכבוד המאורע יצא האלבום החדש לאוויר העולם. 
 
אסף אמדורסקי: "האלבום הראשון של שירי הדודאים התקבל ממש יפה אם כי בכל הזדמנות אנשים התלוננו על העדרם של שירים חשובים ויפים שחסרו להם מאוד. אותן קלאסיקות שעם השנים הפכו בנות בית בהופעותינו מצאו את מקומן באלבום החדש ועם זאת, חיפשתי איך לרענן, איך לא לחזור על אותה התבנית ולפתוח את הרפרטואר גם לקולות נוספים, אהובים. ניסיתי לדמיין לאילו אמנים היה אבי, בני אמדורסקי, מתקשר אם היה עכשיו בין החיים ונזכרתי כמה אהב את יהודית רביץ (אהבה עמוקה שהנחיל לי), כמה התרגש מכישרונו של יהודה פוליקר וגם כמה היה יוצא מגדרו אם היה זוכה לשמוע (ולראות) את שלומי שבן ידידי הקרוב והמוכשר, את מארינה מקסימיליאן החד פעמית או את ההרכב המופלא רבע לאפריקה?. אבי, ששימש בתור "הדוד הבריא" במשך 36 שנה, מהווה את החיבור המידי שלי לישראל ולשירים ההם אבל גם אחראי לחינוך המוזיקלי רחב האופקים שקיבלתי בבית. הפתיחות הסגנונית הזו העניקה לי יכולת להעריך ולהוקיר את הישן ולגלות בו ובעצמי גוונים חדשים." 
 
מופע השקת האלבום יתקיים ב-27/11/2018, בשעה 20.30 בתאטרון גשר
תאריך ההופעה 2018 / 11 / 27
פתיחת דלתות 19:30
תחילת המופע 20:30
מחיר
חזור