בומבינו - Bombino

אומרה מוקטה הוא Bombino, העילוי המוזיקלי ממדבר הסהרה. בומבינו יגיע להופעה אחת בישראל עם האלבום Deran, המועמד השנה לפרס הגראמי בקטגוריה מוזיקת העולם הטובה ביותר. המוזיקה של Bombino מבוססת על בלוז מדברי עם השפעות של מוזיקה אפריקאית שבטית בשילוב רוק אמריקאי. כשהיה בן 11, הוא גילה את הגיטרה, בעת שהוא ומשפחתו משבט הטוארג שבניז׳ר נדדו בעקבות מרד וסכסוכים בין השבט למדינה. הוא לימד את עצמו לנגן לבד באמצעות האזנה לקלטות של עלי פרקה טורה, ג׳ימי הנדריקס ודייר סטרייטס. עם הזמן הוא נודע כהנדריקס של חבל הסאהל באפריקה והיה תקופה אף מדריך טיולים באזור. בשנת 2006 ליווה כמדריך את אנג׳לינה ג׳ולי במשך כשבוע בניז׳ר. בין 2007-2010 פרץ שוב מרד של שבט הטוארג וחלק מחברי להקתו של Bombino נחטפו וככל הנראה נרצחו, כי עקבותיהם נעלמו. הממשל החרים גם כלי נגינה ובעיקר גיטרות, שראה בהן התרסה כנגד השלטון. לכן Bombino נאלץ שוב לעזוב את ביתו. הקלטת דמו שהכין באותה התקופה הגיעה לידיו של מפיק סרטים אמריקאי, ששכנע אותו להקליט באופן רציני את המוזיקה שלו וכך נוצר ב-2011 האלבום Agadez, שהביא לפריצה שלו מעבר לגבולות אפריקה.
 
האלבום הגיע לראש דירוג המצעד העולמי של אייטיונז ומשך תשומת לב של הקהל ושל מוזיקאים רבים כמו דן אורבך מה-Black Keys. דן אורבך הוא גם זה שהפיק את Nomad, האלבום של Bombino שיצא ב-2013. ההצלחה העולמית הובילה את Bombino להקליט את האלבום Azel ב-2016, שהפיק דיוויד לונגסטרת׳ מה-Dirty Projectors. הגיטרה והנגינה המופלאה של Bombino יחד עם השורשים הבלוזים של הסהרה הם ליבו האלבום הזה.
 
לאחר שנים שלא הקליט באפריקה, Bambino בחר להקליט במרוקו את האלבום Deran שיצא ב-2018 באולפן השייך ללא אחר מאשר מלך מרוקו. את האלבום הפיק אריק הרמן, המנהל של Bombino, כשהמטרה בהקלטות במרוקו וללא מפיק עם שם נוצץ, הייתה להעביר את הקול האמיתי שלו ללא תיווך וסינון זר ולהציג את המגוון המוזיקלי הרחב של Bambino כמו בשיר Tehigren. האלבום זכה לביקורות נלהבות ולמועמדות לפרסי הגראמי. 
 
22.05.19 תל אביב מועדון בארבי 20:30 
תאריך ההופעה 2019 / 05 / 21
פתיחת דלתות 19:30
תחילת המופע 20:30
מחיר
חזור