• דף הבית
  • מנור חסן: רוצה ללמד כדורגל את הדור הבא

מנור חסן: רוצה ללמד כדורגל את הדור הבא

מאת: אביחי חיים

מנור חסן בן ה-44 במבט לאחור נחשב לאחד השחקנים המבטיחים בישראל. ההתחלה הייתה טובה כאשר היה חלק חשוב מאוד בהפועל פתח תקווה, מאז המשיך לנדוד בין קבוצות הליגה מכבי חיפה, בית''ר ירושלים, בני יהודה, שוב פתח תקוה ועוד והתקשה למצוא את מקומו. כיום מנור מחוץ לכדורגל הישראלי, אך הרעב בעיניים עדיין ישנו לתרום מניסיונו: "הלוואי שאחזור בקונסטלציה כזאת או אחרת לכדורגל הישראלי. היו דיבורים בעבר, אך שום דבר לא יצא לפועל וזה חבל, אני לא פוסל דבר".

מנור חסן התראיין ל''רדיו סול'' בתוכנית הספורט ''עד הסוף'' בשיתוף עם אתר ''ישראל ספורט'' המשודרת בכל יום חמישי בין השעה 10:00-11:00, בהגשת אביחי חיים שוקי אברהם ומראיין אורח, פרשן הספורט דור רומנו.

מנור מה שלומך, מה דעתך על משחק העונה והעקיצה של מכבי חיפה?
"היה משחק טוב, מי שניצחה יותר שמחה. שמדברים איתי על ההבדלים של אז והיום, זה זמנים אחרים. אני לא חושב שהכדורגל הישראלי בדעיכה, פשוט מדובר על תקופות אחרות. יש הרבה שחקנים מצליחים שיוצאים לחו''ל, חוץ מאי ההצלחה בנבחרת אני חושב שאנחנו במקום טוב. בסוף, צריך להתמקד בכדורגל. צריכים לחזור ליסודות וללמד את השחקנים מגיל צעיר את הבסיס".

בתור אחד שהיה ווינר על המגרש, מה דעתך על האמירה של ברק בכר שהשחקנים רצו תיקו?
"ברק בכר תותח הוא יודע מה הוא אומר, יש מעידות לכל בן אדם ולא כולם קוסמים. יש משחקים יותר טובים וכאלה פחות".

בסך הכל, אתה מרוצה מהקריירה שלך?
"יש תמיד תחושה של פספוס, אבל אני מודה על כל רגע שהיה לי בכדורגל. הייתי רוצה שכמה דברים ייראו אחרת, שיחקתי בתקופות ששחקנים טובים שיחקו בכדורגל הישראלי ולבכות על חלב שנשפך זה יהיה סתמי. יוסי בניון היה הכוכב העולה של מכבי חיפה וראינו לאן שהגיע וכל הכבוד לו, הוא אדם תותח".

אייל ברקוביץ' יצליח להוציא את הפועל פתח תקווה מהבוץ?
"יש לי חיבה בלב להפועל פתח תקווה הם חשובים לי מאוד, אני אוהב מאוד את המועדון. הלוואי שברקוביץ' יצליח להרים את המועדון לליגת העל, אני מאחל לו את מלוא ההצלחה לו ולאבי יחיאל התותח ועצוב לראות אותם בתחתית הליגה השנייה, מקווה שהם יחזרו למקום הראוי להם בליגת העל במהרה. היו תקופות יפות להפועל פ''ת ואני מקווה ומאמין שהם יחזרו".

אחד המועדונים שהיית מחובר אליו חוץ מפתח תקווה, הוא בית''ר ירושלים 
עשיתי שם עונה טובה מאוד ועזרתי למועדון לא לרדת לליגה השנייה, בסוף העונה זה היה אני או איציק זוהר והם בחרו בזוהר זה הכדורגל והכל לגיטימי. עד היום אני בקשר עם אנשים מהמועדון וזו שנה טובה מאוד בקריירה שלי".

איפה נראה אותך בעתיד?
"כרגע אני מחוץ לכדורגל הישראלי, יש לי הרבה מה לתרום ואני רוצה להעביר את המסורת שלי הלאה. אני עוד שם בשרשרת של שחקני עבר מוכשרים ואהובים שנמצאים בחוץ. יש אכזבה גדולה של הרבה שחקני עבר מהניהול הנוכחי בכדורגל הישראלי כי בעל המאה הוא בעל הדעה. רוצה ללמד כדורגל את הדור הבא. אני מאוד אופטימי ומקווה שדברים ייסגרו בעתיד".