• דף הבית
  • מגמאדוב: "ההצלחה של מנור סולומון היא הפתעה גדולה עבורי"

מגמאדוב: "ההצלחה של מנור סולומון היא הפתעה גדולה עבורי"

מגמאדוב: "ההצלחה של מנור סולומון היא הפתעה גדולה עבורי"
מאת: אביחי חיים

מורד מגמאדוב (47) שיחק בתפקיד הבלם במכבי פ''ת ונחשב היום לאחד מסמלי המועדון עם 481 הופעות במדי המלאבסים. עוד הספיק לעמוד על הקווים במועדון לתקופה קצרה, אך החליט לפנות את מקומו בטענה כי זה מוקדם מדי ולהיות עוזר מאמן. מאז, מכבי פ''ת עם גיא לוזון עלתה לליגה העל מחדש, פתחה את הסיבוב הראשון היטב ונמצאת כעת במקום החמישי בטבלה: "הקבוצה הייתה במצב קשה מאוד והיו הרבה מאוד בעיות. חשבתי שמישהו אחר עם ניסיון יעשה את זה יותר טוב ממני והמישהו האחר הוא גיא לוזון שמתאים כמו כפפה ליד למועדון".
 
מורד מגמאדוב התראיין ל''רדיו סול'' בתוכנית הספורט ''עד הסוף'' בשיתוף עם אתר ''ישראל ספורט'' המשודרת בכל יום חמישי בין השעה 10:00-11:00, בהגשת אביחי חיים ושוקי אברהם.
 
מורד מגמאדוב, מה שלומך בסגר?

"אין לחץ כפי שהיה בסגר הראשון, הפאניקה ירדה. כולם התרגלו כבר למצב הזה ואני חושב שאין מה להילחץ חוץ מלשמור על ההנחיות".
 
מה דעתך על ההחלטה של הממשלה להפסיק את משחקי הכדורגל ולהשאיר רק את האימונים.
 
"לפחות מאפשרים לנו להתאמן, זה הרע במיעוטו. אני לא חושב שיש הבדל גדול בין אם נתאמן על כר הדשא באימונים, או נשחק מול יריבות באצטדיוני הכדורגל. אין שום בעיה להמשיך לשחק כדורגל, באירופה אף אחד לא הפסיק וכולם משחקים ושם המצב הרבה יותר גרוע. אני לא מבין את קבלת ההחלטות  של הממשלה לסגור את הכדורגל, אבל כדורגל משחקים בשטח פתוח ובייחוד שאין אוהדים - קבוצה אחת יכולה להתאמן, אך שהם ביחד ומשחקות אחת נגד השנייה אסור? זה לא ברור, אבל אין מה לעשות".
 
עד כמה ההפסקה הזאת כרגע של שבועיים ללא משחקים, תשפיע על הליגה בין אם בפן הפיזי, כושר המשחק, ואף במצב הנפשי של השחקנים?
 
"אין ספק שתהיה פגיעה, אבל המצב יותר טוב מאשר להפסיק להתאמן לגמרי. אני רק מקווה באמת ש''המנוחה'' הזאת תימשך שבועיים ולא ימשיכו את זה מעבר לכך". ההצלחה של מכבי פ''ת בשנים האחרונות היא לא מקרית, יש שם מחשבה לטווח ארוך את ההוכחות אנו רואים בשטח."עושים כאן עבודה טובה מאוד, זה הבסיס של המועדון שלנו מחלקת הילדים והנוער. אין לנו אפשרויות לקנות שחקנים בסכומים גבוהים ולשלם משכורות גבוהות ובגלל זה אנחנו מתבססים על הצעירים שלנו"
 
את הליגה הלאומית דרסתם אשתקד והמשכתם את הדהירה גם בסיבוב הראשון של ליגת העל.
 
"גיא לוזון הוא מאמן בכיר ולא פוחד מכלום. הוא לקח את הצעירים המוכשרים שלנו שזכו באליפות בנוער ונתן להם לשחק בליגה הלאומית, היום אנו רואים את התוצאות להשקעה בליגת העל ובהצלחה רבה. אנחנו רחוקים מאוד משלב הסיכומים, אבל אנחנו נראים טוב גם כאשר אנחנו מפסידים לצערנו, אבל הדרך עוד ארוכה".
 
היהלום של המועדון מנור סולומון וההצלחה הגדולה באירופה, ציפיתם לה?
 
"אני לא יכול לדבר בשם המועדון, אבל אגיד את דעתי האישית. אני לא ציפיתי שהוא יגיע לרמות האלה וישחק בליגת האלופות ויבקיע שערים לריאל מדריד, בשבילי זו הפתעה גדולה ואני מאחל לו את כל ההצלחה שאפשר ואנחנו תמיד כאן מאחוריו".
 
ומה עם ליאל עבדה הכישרון החדש של המלאבסים?
 
"אני מקווה מאוד שליאל עבדה יהיה כמו מנור סולומון, אפילו לדעתי הוא יכול להיות יותר טוב. זה לא מוקדם לצאת לחו''ל, זה הזמן המתאים".
 
הסיבוב השני הולך לכם יותר קשה מאשר הראשון, תקופת משבר?
 
"יש קצת נפילה ביכולת וזה טבעי, בכללי אנחנו משחקים כדורגל טוב התקפי ואני בטוח שהתוצאות הטובות יחזרו בהקדם". עד כמה זה משפיע על השחקנים ובכלל לשחק מול יציעים ריקים?
"זה לא משפיע על הצעירים, אפילו זה יותר טוב להם כי אין להם לחץ על הראש. הקהל בעיקר במשחקי החוץ של המארחים מלחיץ ודוחף את הקבוצה היריבה. ברור שכיף לשחק עם קהל, אבל לצעירים זה מצב הרבה יותר נוח".
 
אתה מרוצה מהקריירה שלך כשחקן והפרישה הרשמית בגיל 38?
 
"אני מרוצה מאוד, שיחקתי עד גיל מבוגר, עשיתי הרבה דברים בכדורגל ואני מאחל לכל אחד להמשיך לשחק כדורגל עד הגיל הזה".