• דף הבית
  • ח"כ יעקב מרגי בסוף כולם מתפשרים

ח"כ יעקב מרגי בסוף כולם מתפשרים

 ח"כ יעקב מרגי בראיון לרדיו סול - כתב אביחי חיים
 
הקמפיין של ש''ס ישראל בחר בשם ונתניהו?
 
"הליכוד מספק חלק גדול מהמצע שלנו. אין מפלגה שתקבל 100% מהמצע שלה בסוף כולם מתפשרים. שהבהרנו זאת שאנחנו עם הליכוד ויהי מה אנחנו עולים מ5 מנדטים ל-8-9 מנדטים ונמשיך הלאה. חלק מערוצי התקשורת עשו שהכל פה שחור, כי הנה אנחנו רואים את התוצאות בסוף. כל מי שימין מסורתי דתי ורוצה יציבות וממלכתיות מצביעים ש''ס והליכוד. 70% מהחברה הישראלית רואה את עצמה ככה. בסקרי עומק של הליכוד ושלנו 30% מצביעים אם לא הליכוד אז ש''ס".
 
אם הליכוד לא מצליח להרכיב ממשלה, תשבו עם יאיר לפיד?
 
"אם לסבתא היו גלגלים, היום אנחנו ממוקדי מטרה לחזק את כוחה של ש''ס וחיזוק היהדות. דבר איתי ב-24 לחודש להערכתי לא יהיה מצב כזה".
 
איפה המזרחים בפרס ישראל?
 
"בצער, אין גיוון בוועדות האלה. שלא ישימו אותנו כספרדי או דתי מחמד. לצערי הרב אין הכלה של הציבור המזרחי בתרבות הישראלית. החברה החילונית והכללית שרוצה את האוניברסליות הייתה צריכה להתפלל שתקום ש''ס. לקחנו את הכל למקום מרכזי, פעם לא העזנו לשאול את השאלות האלה. לא מתעסקים רק עם הספרדים והחרדים אלא נוגעים בכל אזרחי מדינת ישראל. עדיין לא הגיע העת לקפל את הטייטל של ש''ס. אנחנו קנאים להוכיח את העיסוקים שלנו בכלל החברה הישראלית".
 
האם ש''ס הלכה לאיבוד?
 
"אני חולק עלייך, שכחנו באיזו מציאות היינו לפני שקמה ש''ס. היינו במקום קשה ביותר במקום העדתי בחברה הישראלית לא ראית את החרדים באף מקום מכיל בישראל. אני מנהל מאבק קשה מול התפיסות של יהדות התורה. אלה שרוצים להחזיר אותנו אחורה, ככה גם המנדטים יחזרו וכוחה של ש''ס יקטן".
 
לא שמענו שום דבר מש''ס איך רואים את החברה הישראלית.
 
"שנה וחצי שכל הקמפיינים של כל המפלגות הנאורות והליברליות עוסקים ברק לא ביבי, באה מפלגה לא מתלהמת והולכת בצורה מתריסה ופוגענית אלא מדברת על הנשמה של היהודים בארץ ישראל אחרי מגפה קשה של בריאותית וכלכלית, אנחנו מרטיטים את הלב של עם ישראל".
 
מתי תבקר במרוקו?
 
"אין ספק שאנחנו מחכים לרגע לבקר במרוקו לאחר הסכמי השמיים בין המדינות שנחתמו".
 
לא תהיה רוטציה לראשות הממשלה?
 
"אריה דרעי אומר את זה, דחפתי חבר'ה מכחול לבן להיכנס לרוטציה ורצינו שקט ויציבות שלטונית ולצערי הרב זה לא הצליח- רוטציות משתקות את הממשלה אני מבין אותו ומי שמשלם מחיר בסוף זה האזרח".    
 
תמונה מתוך ויקיפדיה